Astronauci SpaceX Crew-2 z NASA wracają na Ziemię – oglądaj na żywo

SpaceX Crew Dragon Endeavour jest sfotografowany, gdy zbliża się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej niecały dzień po wystrzeleniu z Kennedy Space Center na Florydzie. Astronauci SpaceX Crew-2, dowódca Shane Kimbrough i pilot Megan MacArthur wraz ze specjalistami od misji Akihiko Hoshed i Thomasem Bisquetem, dołączą do załogi Expedition 65 wkrótce po podłączeniu do modułu Harmony skierowanego do przodu międzynarodowego adaptera dokującego. źródło: NASA

NASA’s SpaceX Misja Crew-2 ma teraz powrócić na Ziemię nie później niż o 7:14 EDT w poniedziałek, 8 listopada, z wodą rozbryzgującą się u wybrzeży Florydy. Statek kosmiczny Crew Dragon, zwany Endeavour, ma wystartować z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o 13:05 w niedzielę 7 listopada, aby rozpocząć podróż do domu.

NASA obejrzy misję w sobotę, 6 listopada, a w niedzielę zapewni relację z misji w NASA TV Aplikacja NASAAgencja Strona internetowa.

Astronauci NASA Shane Kimbrough i Megan MacArthur, JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) Astronauci Aki Hoshied i astronauta ESA Thomas Bisquet spędzą 199 dni w kosmosie po zakończeniu swojej misji. Statek kosmiczny powróci również na Ziemię z około 530 funtów oprzyrządowania i badań naukowych.

Endeavour niezależnie oddokuje i manewruje nim, aby sfotografować zewnętrzną część Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Po zakończeniu manewru statek kosmiczny Crew Dragon wystartuje w jednym z siedmiu docelowych lądowisk na Oceanie Atlantyckim lub Zatoce Meksykańskiej u wybrzeży Florydy.

Astronauci stacji kosmicznej SpaceX Crew-2 NASA

Astronauci NASA SpaceX Crew-2 Akihiko Hoshied z JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency), po lewej, Thomas Pesquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz Megan MacArthur i Shane Kimbrough z NASA uczestniczą w Kosmicznej Olimpiadzie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Źródło: ESA/NASA – T. Biscuits

NASA i SpaceX mają również wolną możliwość anulowania dokowania i dystrybucji dostępnej w poniedziałek 8 listopada, jeśli warunki pogodowe nie sprzyjają pierwotnej okazji.

Zespoły NASA i SpaceX określą lokalizację bazy i alternatywny przepływ powietrza z siedmiu potencjalnych miejsc lądowania przed powrotem, biorąc pod uwagę pogodę, ratowanie załogi i operacje odzyskiwania. Dodatkowe etapy decyzyjne mają miejsce przed wydokowaniem, podczas swobodnego lotu i zanim Załogowy Smok wykona deorbitację.

READ  Wenus, Mars i Regulus spotykają się 9 lipca

NASA i SpaceX ściśle współpracują z US Coast Guard w celu ustanowienia strefy bezpieczeństwa wokół oczekiwanego miejsca startu, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu i osobom zaangażowanym w operacje odzyskiwania, a także załodze na pokładzie powracającego statku kosmicznego.

Wraz z wystrzeleniem Crew-2 w poniedziałek, 8 listopada, cele misji NASA SpaceX Crew-3 wystartują nie później niż o 21:03 w środę, 10 listopada, na rakiecie SpaceX Falcon 9 z Launch Complex 39A w NASA Kennedy Space Center na Florydzie. W związku z tą możliwością startu, Crew Dragon Endurance zadokuje na stacji kosmicznej około 19:10 w czwartek, 11 listopada.

Relacja z powrotu SpaceX Crew-2 przez NASA jest następująca:

Sobota 6 listopada

13:35 EDT – Ceremonia zmiany przywództwa

17:30 EDT – Załoga-2 powraca, aby zapowiedzieć powrót telekonferencji z następującymi uczestnikami:

  • Finn Feng, zastępca dyrektora Commercial Crew Program, NASA Johnson Space Center w Houston
  • Joel Montalbano, administrator Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, NASA Johnson Space Center w Houston
  • Sarah Walker, dyrektor ds. zarządzania misją smoków, SpaceX
  • Przedstawiciel JAXA
  • Przedstawiciel Europejskiej Agencji Kosmicznej

Niedziela 7 listopada

10:45 ET – zaczynamy transmisję o 11:10, aby zamknąć właz

12:45 EDT – pokrycie rozpoczyna się o 13:05 w przypadku oddokowania (NASA zapewni ciągłe pokrycie od dokowania do zraszacza)

poniedziałek 8 listopada

7:14 EDT – Splashdown

Crew-2 to druga z sześciu misji załogowych NASA i SpaceX, która ma latać w ramach Commercial Crew Program, który współpracuje z amerykańskim przemysłem lotniczym w celu wystrzelenia astronautów na amerykańskie rakiety i statki kosmiczne z ziemi USA.

Commercial Crew Program NASA osiągnął swój cel, jakim jest bezpieczny, niezawodny i opłacalny transport do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ze Stanów Zjednoczonych poprzez partnerstwo z prywatnym przemysłem amerykańskim. To partnerstwo zmienia łuk historii ludzkich lotów kosmicznych, otwierając dostęp do niskiej orbity okołoziemskiej i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla większej liczby ludzi, więcej nauki i więcej możliwości biznesowych. Stacja kosmiczna pozostaje odskocznią do kolejnego wielkiego skoku NASA w eksploracji kosmosu, w tym przyszłych misji na Księżyc, a ostatecznie do Mars.

READ  Poza żywnością przetworzoną: nowe spojrzenie na to, co kieruje naszymi wyborami żywieniowymi

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *