Astronauta NASA Jessica Watkins zostanie pierwszą czarną kobietą w załodze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Planowany jest start w kosmos w kwietniu 2022 roku w misji SpaceX Crew-4, Według NASA.

Watkins została kandydatką na astronautę w 2017 roku i od tego czasu przygotowuje się do swojej pierwszej misji kosmicznej.

Trzech innych członków załogi misji to astronauci NASA Jill Lindgren i Robert Haynes, a także Samantha Cristoforetti z ESA.

Agencja kosmiczna poinformowała, że ​​jest to czwarty okresowy lot załogi Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Zespół wystartuje w kosmos z NASA Kennedy Space Center na Merritt Island na Florydzie na rakiecie SpaceX Falcon 9. Astronauci spędzą sześć miesięcy w Laboratorium Mikrograwitacyjnym Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, prowadząc badania naukowe.

Watkins studiował na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii z tytułem licencjata nauk geologicznych i środowiskowych, a następnie uzyskał doktorat z geologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

Astronauta ma długą historię w NASA, gdzie rozpoczęła swoją karierę jako stażystka, a wcześniej zajmowała stanowiska w NASA Ames Research Center w Mountain View w Kalifornii oraz w Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii.

Była członkiem zespołu naukowego Mars Science Laboratory, Curiosity, jednocześnie pracując jako postdoktor na Wydziale Nauk Geologicznych i Planetarnych w California Institute of Technology w Pasadenie.

„Geologia dała mi możliwość badania powierzchni innej planety, a zwłaszcza przyjrzenia się Marsowi, który był moją pasją” – powiedział Watkins. W filmie NASA.

Kilku kolegów z NASA pogratulowało Watkins jej nowej roli i zbliżającej się podróży w kosmos.

Astronauta NASA, Johnny Kim, powiedział: „Więcej żółwi w kosmosie! Gratulacje dla mojej przyjaciółki i koleżanki z drużyny, Jessiki Watkins. Będzie świetnym towarzyszem w zespole SpaceX Crew-4”.

„Gratulacje dla Jessiki Watkins z @NASA_Astronauts! Została wybrana do dołączenia do @astro_kjell, Astro_FarmerBob i @esa’sAstroSamantha podczas następnej misji @SpaceX Crew-4, jej czwartego lotu rotacyjnego Crew Dragon na Space_Station”.

Historia pionierów

W ciągu ostatniego półwiecza niezliczona liczba kolorowych ludzi utorowała Watkins drogę do realizacji jej pozaziemskich marzeń.

Dr Bernard Harris Jr. spędził dziesięciolecia rekrutując mniejszościowe i żeńskie astronautki, a później został Pierwsza czarna osoba, która chodzi w kosmosie w 1995.

Dr Mae Jemison została pierwszą czarną kobietą w kosmosie na pokładzie promu kosmicznego Endeavour w 1992 roku.

READ  NASA mówi o możliwości zderzenia asteroidy Bennu z Ziemią

W 2013 roku Victor Glover Jr., współlegislator Senatu Stanów Zjednoczonych, został astronautą i jako pierwszy czarnoskóry odbył długoterminową misję na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Był członkiem załogi od 15 listopada 2020 r. do 2 maja 2021 r.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top