Astronom zyskuje sławę po zbadaniu obliczeń orbity astronauty, które wydawały się zbyt dziwaczne, aby mogły być prawdziwe

Astronom zyskuje sławę po zbadaniu obliczeń orbity astronauty, które wydawały się zbyt dziwaczne, aby mogły być prawdziwe

Inżynier lotniczy i astronom wywołał poruszenie w mediach społecznościowych po zweryfikowaniu relacji astronauty, które brzmiały zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe.

Maks Faginktóry oprócz pracy jako dowódca w stacji badawczej Mars Desert Research Station pracował dla NASA i SpaceX, Napisane w dniu X W zeszłym tygodniu astronauta niespodziewanie złożył mu sprzeczne z intuicją oświadczenie. Stwierdzenie to brzmiało, że „Każdy obiekt wykonany ze skały potrzebuje dwóch godzin, aby okrążyć swoją powierzchnię”.

Faginowi wydawało się to trochę dziwne, ale kiedy spojrzał na niego z powątpiewaniem, astronauta uśmiechnął się do niego i powiedział, żeby „sam to sprawdził” – co też zrobił. Najpierw rozważ niskie orbity (przeważnie) ciał skalistych, które znamy: Ziemi, Marsa i Księżyca.

Wszystkie te orbity trwają około dwóch godzin, przy czym okres LEO jest najszybszym orbitowaniem. Fagin przeprowadził obliczenia i zdał sobie sprawę, że promień i masa obiektu nie są ważne przy obliczaniu niskich orbit. Liczy się gęstość.

Astronauta miał rację: obiekt wykonany ze skały potrzebuje około dwóch godzin, aby się obrócić. Po bliższym przyjrzeniu się zdał sobie sprawę, że ta sama fizyka powoduje, że asteroidy większe niż określony rozmiar obracają się nie częściej niż raz na dwie godziny.

„Większość asteroid ma średnicę większą niż 200 metrów [656 feet] „Rotacja z prędkością mniejszą niż ta, przy której ciało na równiku wydawałoby się nieważkie” – artykuł na temat mechaniki poruszania się asteroid To zrozumiałe„Przekłada się to na tempo rotacji mniejsze niż 12 cykli dziennie (2 godziny/cykl), przy czym większość ma okresy rotacji wynoszące 4 godziny lub więcej”.

Jak wyjaśnia Fagen, asteroidy rosną poprzez zderzanie się z mniejszymi skałami, połączonymi (często bardzo luźno) własną grawitacją. Każdy z tych obiektów, który obraca się szybciej niż raz na dwie godziny, wyrzuci materię na swoją orbitę, dopóki jej obrót nie skurczy się lub nie zwolni do limitu dwóch godzin określonego przez jego gęstość. Jesteśmy pewni, że zgodzisz się, że bardzo fajnie jest to wiedzieć.

READ  Astronauta przechwytuje rzadki eteryczny błysk błyskawicy ze stacji kosmicznej

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *