Aucklanders mają dość blokady: „To było za dużo”

To 83. dzień blokady dla mieszkańców Oakland – tak, liczymy – i wielu uważa, że ​​wzrost liczby spraw przyćmi wszelkie opóźnienia w ograniczeniach w tym tygodniu.

Gabinet zdecyduje dzisiaj, czy Auckland może przejść na większe swobody na poziomie 3, a od środy może wykonać krok 2, i ogłosi wszelkie zmiany na poziomie alertu Upper Northland.
Zdjęcie: 123rf

Miasto znajduje się na Poziomie 3, Kroku 1, a dziś rząd zdecyduje, czy przejście do większych swobód na Poziomie 3, Kroku 2 może nastąpić od środy.

W kroku 2 sklepy mogą otwierać się dla odległych społecznie klientów, a ludzie mogą gromadzić się na świeżym powietrzu w większej liczbie.

RNZ rozmawiało z mieszkańcami, którzy zbierali się w bańkach na pikniki w Okaho Bay.

Anvil Banez, rowerzysta na plaży, był przekonany, że możliwe będzie złagodzenie ograniczeń blokady.

„Minęło dużo czasu i myślę, że byłoby naprawdę fajnie odzyskać poczucie normalności. Może po prostu idź do Westfield Mall czy coś i znowu zrobić zakupy, których zdecydowanie nie było od jakiegoś czasu. ”

Inni wyrazili zaniepokojenie złagodzeniem ograniczeń ze względu na dużą liczbę przypadków – w sobotę miasto osiągnęło nowy dzienny rekord 200 przypadków.

Jackie Hokai radził sobie ze stresem związanym z blokadą, ale zdał sobie sprawę, że jest to konieczne.

„Nieco pomieszane, cieszę się, że ludzie będą mogli chodzić na zakupy i to jest dobre w pracy, ale z drugiej strony może to pogorszyć”.

Jest pracownikiem służby zdrowia, pracuje z osobami niepełnosprawnymi i będzie nadal robić zakupy online, jeśli centra handlowe zostaną ponownie otwarte.

„Nie zamierzam chodzić na zakupy, nie do miejsc, do których nie muszę. Jestem pracownikiem służby zdrowia, więc spróbuję uciec od jak największej liczby baniek”.

Kyo ma nadzieję, że przejdzie na Poziom 3, Krok 2, aby móc zobaczyć swoją szerszą rodzinę.

READ  Podsumowanie rynków: inwestorzy dostosowują portfele w miarę wygasania sezonu zysków

„Nadal jestem w stanie pracować i tego typu rzeczy, co jest w porządku, ale życie nie polega na pracy. Tylko proste rzeczy, takie jak spotykanie się z rodziną i przebywanie z rodziną… to trochę obrzydliwe”.

Simon Vail był na swojej drugiej wizycie na plaży w ciągu dnia – przyniósł swój leżak, aby dogonić przyjaciela.

Czuł, że nadszedł właściwy czas, aby zacząć łagodzić ograniczenia.

„To krok naprzód, pomoże lokalnemu przemysłowi restauracyjnemu i tym podobnym rzeczom, które moim zdaniem to dobra rzecz. Ponownie, nadal musimy być ostrożni, dopóki przekroczymy 90 procent i zaszczepimy wszystkich”.

Sam Gurian, który pracował w handlu detalicznym, wyczuł ten sektor.

„Jestem bardzo świadomy faktu, że handel detaliczny naprawdę musi otwierać się w Boże Narodzenie, aby ludzie mogli przetrwać i dla gospodarki, ale jestem również zaniepokojony rozprzestrzenianiem się Delty”.

Powiedział, że otwieranie centrów handlowych przed umożliwieniem ludziom odwiedzania rodzin w ich domach jest zaskakujące.

„Jest też trochę frustracji z powodu niespójności, jak mogę iść do centrum handlowego z tysiącami zaszczepionych osób, które są potencjalnie nieszczepione, ale nie mogę iść do domu mojej mamy”.

Patrick, brat Sama, powiedział, że Aucklanders chciało po prostu Wesołych Świąt.

„Osobiście uważam, że święta Bożego Narodzenia są naprawdę tym, na co wszyscy czekają, możesz po prostu powiedzieć” – powiedział.

„Myślę, że rząd też to rozumie, nie wiem, jak zamierza to wdrożyć, będzie to bardzo trudne z liczbą podróżujących osób, ale myślę, że jest to priorytet dla wszystkich. Potrzebujemy tylko trochę światła na końcu tunelu.

Decyzja w sprawie poziomów alarmowych dla Auckland i Upper Northand zostanie ujawniona na dzisiejszej popołudniowej konferencji medialnej.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *