Australia chroni 1 mln poziomów szczepionek firmy Pfizer z Polski, przy czym połowa jest przeznaczana na hotspoty Sydney Govt | Zdrowie

Australia chroni 1 mln poziomów szczepionek firmy Pfizer z Polski, przy czym połowa jest przeznaczana na hotspoty Sydney Govt |  Zdrowie

Po tym, jak polski rząd odpowiedział na prośbę rządu Morrisona o pomoc, do Australii trafił dodatkowy milion dawek szczepionki Pfizera. Nowa Południowa Walia Władze walczą o kontrolowanie erupcji rządu państwa.

W sumie 530 000 nowych ilości przybywa do Australii późno w niedzielę, 12 hotspotów jest odizolowanych do użytku w NSW dla osób w wieku od 20 do 39 lat mieszkających na obszarach samorządowych Sydney.

Rząd federalny powiedział w oświadczeniu: „Daje to możliwość zaszczepienia wszystkich 12 LGA w wieku od 20 do 39 lat. Pozostałe 470 340 dawek Pfizera zostanie rozdzielonych indywidualnie do innych stanów i terytoriów.

W zeszłym miesiącu, Polskie media to ogłosiły Rządowa spółka rezerw strategicznych zamówiła w firmie Pfizer 100 milionów dawek i chce sprzedać co najmniej cztery miliony dawek swoich akcji. Jej media podały, że wśród zainteresowanych krajów znalazła się również Australia.

Ogłoszenie pojawiło się, gdy NSW zarejestrowała 415 nowych rządowych spreadów w społeczności pierwszego dnia pełnej lokautu.

Premier, Scott MorrisonWcześniej w tym tygodniu, Commonwealth Medical Health Officer nie zaprzeczył, że poruszył kwestię pełnego zamknięcia państwowego za radą profesora Paula Kelly’ego.

„Potwierdziłem decyzję rządu NSW, zgodnie z radą, którą otrzymałem od naczelnego lekarza medycyny o zamknięciu na szczeblu stanowym, co zostało rozpatrzone przez rząd i przedyskutowane z rządem Nowej Południowej Walii” – powiedział.

Morrison powiedział, że jest zdeterminowany, aby zrobić to właśnie teraz [the lockdown] Praca „.

Połowa kwalifikującej się populacji NSW ma teraz przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki rządowej, Morrison powiedział, że koncentruje się na blokowaniu przypadków.

„Zawsze mam jasność co do szczepionek, więc mogę powiedzieć, że jest to wybór między tymi dwoma. Premier NSW nie wspomniał o tym. Wiemy, że oba są ważne. Co najważniejsze, blokada musi działać.

READ  Poznaj Helenę Modrzejewską - artystkę, która szturmem podbiła Polskę i Amerykę

Premier NSW Galdys Berejiklian powiedział dziennikarzom w niedzielę, że wszelkie swobody, które mogą nadejść we wrześniu i październiku, będą koncentrować się na osobach zaszczepionych.

„Zastanawiamy się, jakie możliwości możemy zaoferować naszym obywatelom we wrześniu i październiku. Jak powiedziałem, nie możemy oczekiwać, że będziemy mogli swobodnie żyć przed erupcją.

„Jeśli jednak to zdobędziemy [to that] Mając docelową liczbę sześciu milionów, prawdopodobnie zastanowimy się, co jest najbezpieczniejsze we wrześniu i październiku.

Australia zawiera nieujawnione porozumienie z polskim rządem w sprawie zakupu dodatkowej dawki Pfizera w ramach międzynarodowego polowania na zwiększenie liczby dodatkowych szczepionek Dostawa MRNA flagi australijskiej.

Szczepionki zostały wysłane z zakładu firmy Pfizer w Belgii, do którego dotarła obecna dostawa z Australii, i standardowo partia zostanie przetestowana.

Rzecznik ambasady RP w Canberze powiedział, że umowa jest kontynuacją dotychczasowej współpracy obu krajów.

„Polska niedawno zaproponowała, że ​​podzieli się szczepionką z krajami o niskich i średnich dochodach, w tym ze swoimi wschodnimi sąsiadami, Bałkanami, po rozmowach między urzędnikami z obu krajów, w tym premierami i ministrami spraw zagranicznych” – powiedział rzecznik w oświadczeniu.

Wydaje się, że niechęć do szczepień zmniejszyła produkcję w Polsce, chociaż prawie 50% kwalifikującej się populacji otrzymało drugą dawkę.

Wiktoriański premier, Daniela AndrewsaPowiedział, że ma nadzieję, że wiktoriańscy urzędnicy otrzymają 175 tys.

„Prawda jest taka, że ​​największe zapotrzebowanie jest w Sydney” – powiedział. „Wypowiadałem się w obronie tych, którzy zasługują na największe poparcie. Czy możemy odbyć długą dyskusję o tym, dlaczego Sydney jest w takiej sytuacji? Nie zamierzam tego robić.

„Nie zamierzam tego komentować. W zeszłym roku było wielu ludzi, którzy mogliby skorzystać z ich tak zwanej mądrości. Pod koniec zeszłego roku wiktorianie byli całkowicie chorzy, więc ja” Nie zamierzam się do tego przyczyniać. Nic nie działało, a teraz są tutaj.

READ  Adrien Fourmaux: Sensacja M-Sportu dąży do powrotu na podium w Polsce

Szef ACT, Andrew Barr, powiedział, że Morrison dowiedział się o dodatkowej dawce dopiero na kilka minut przed publicznym ogłoszeniem, ale spodziewał się, że około 14 000 dawek zostanie wysłanych w ten obszar, co stanowi „zapas około tygodnia”.

Po teście objętości Bar nie spodziewał się, że dawka będzie dostępna do końca tygodnia. Pozostałe ilości zostaną rozdzielone do stanów zgodnie z wymaganiami.

Chociaż dodatkowe rozmiary są powszechnie mile widziane, Trwa zamieszanie co do tego, jakie firmy są dozwolone Dowodzić własnym personelem, Rząd odrzuca również pojawienie się obowiązkowych szczepionek, Chociaż wydała polecenia dla różnych działów, w tym opieki nad osobami dorosłymi.

Tymczasem pracownicy odmówili poparcia nakazom szczepień dla pracodawców, mówiąc, że partia Tony’ego Burke’a „będzie postępować zgodnie z poradami zdrowotnymi”.

„Nie chcemy sytuacji, w której zasady te różnią się w zależności od miejsca pracy” – powiedział w programie ABC Insiders.

„Zbliżasz się do końca W społeczności krąży wiele argumentów Chcemy prostego komunikatu, który zachęca do szczepień. Wszędzie tam, gdzie jest nakaz zdrowia, [we] W pełni go wspieraj.

„Te nowe nakazy mogą z czasem ulec zmianie, możemy otrzymać nowe odmiany lub porady zdrowotne mogą się zmienić, ale obowiązkowe kwestie powinny wejść w życie tylko wtedy, gdy istnieje nakaz zdrowia”.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *