Australia zgłasza swój pierwszy możliwy przypadek małpiej ospy

Mężczyzna i jego znajomy są odizolowani w domu, otoczeni opieką i wsparciem służby zdrowia.

Dr Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia w NSW, powiedział, że małpia ospa jest rzadką infekcją wirusową, która nie rozprzestrzenia się łatwo między ludźmi i zwykle wiąże się z podróżami do Afryki Środkowej lub Zachodniej, gdzie choroba jest endemiczna.

„Przypadki są zgłaszane sporadycznie w krajach nieendemicznych u powracających podróżnych lub w bliskim kontakcie z nimi, lub u właścicieli importowanych zwierząt domowych. Ludzie mogą zarazić się małpią ospą poprzez bliski kontakt z ludźmi, którzy są nosicielami wirusa” – powiedział dr Chant.

Infekcja jest zwykle łagodną chorobą i większość osób wraca do zdrowia w ciągu kilku tygodni.

W ostatnich tygodniach w kilku krajach bez epidemii, w tym w kilku krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych, zidentyfikowano przypadki małpiej ospy.

Chant powiedział, że NSW Health podjęło kroki w celu zapewnienia, że ​​odpowiednio identyfikuje i zarządza wszelkimi potencjalnymi przypadkami małpiej ospy.

„NSW Health wydał alert medyczny dla lekarzy rodzinnych i szpitali w całym stanie i skontaktował się z usługami zdrowia seksualnego, aby zwiększyć świadomość przypadków zidentyfikowanych za granicą i zapewnić porady dotyczące diagnozy i skierowania” – powiedziała.

Porozmawiamy o tym z lekarzami rodzinnymi ponownie” – powiedział dr Chant.

READ  Dlaczego Chiny wciąż próbują osiągnąć zero Covid-19?

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top