Australian Open: Nick Kyrgios prowadzi australijski duet do zwycięstwa nad Kiwi Michael Venus

Michael Venus nie wytrzymał Nicka Kyrgios w ćwierćfinale gry podwójnej. Obrazy/Obrazy Getty

Michael Venus i jego niemiecki partner Tim Putz odpadają w deblowych mistrzostwach Australian Open i odpadają w emocjonującej rywalizacji z lokalnym duetem Nick Kyrgios i Thanasy Kokinakis.

Szóste rozstawienie walczyło dzielnie w ćwierćfinale, ale ostatecznie przegrało 7-5, 3-6, 6-3 w epickich 136 minutach.

To był niepokojący mecz, jeden z najlepszych w turnieju, a jego urok został wzmocniony przez zaciekłe wsparcie Australijczyków, ponieważ publiczność zignorowała zwykłe protokoły dotyczące sportowej rywalizacji w tenisie i fair play.

To było niezwykłe i być może nie było wiele nienawiści skierowanej do sportowca Kiwi w Victorii, odkąd błyskotliwość sir Richarda Hadleya zamykała jego MCG w latach 80-tych.

Ta intensywność dała Kyrgiosowi i Kokkinakisowi przewagę, a ich potężne ciosy i uderzenia w ziemię pozostawiły resztę, chociaż Venus i Puetz pokazali niesamowitą walkę, sprzymierzoną z ich wyższymi instynktami małżeńskimi.

Australijczycy wysłali 25 asów (w porównaniu z sześcioma przeciwnikami), co ostatecznie okazało się za dużo.

Tętniąca życiem Kia Arena stworzyła fajny, choć surowy klimat, zwłaszcza przy zwiększonej konsumpcji Victorii Peter po południu.

Wenus jest weteranem obwodu ATP – ale być może nie spotkał się z takim środowiskiem w swojej karierze.

Podczas serwu słychać było ciągłe okrzyki „Australijczyk, Australijczyk, Australijczyk” i głośne buczenie, które tylko nasilały się w miarę trwania meczu.

W meczu otwarcia podkreślono powagę misji. Tłum głośno wiwatował, gdy Venus chybił swojego pierwszego serwisu, ignorując prośby sędziego o spokój.

Jest to niespotykane na trasie i jest przeznaczone tylko dla ciaśniejszych remisów w Pucharze Davisa.

Nick Kyrgios świętuje punkt podczas swojego podwójnego zwycięstwa nad Kiwi Michael Venus.  Obraz/Getty Obrazy
Nick Kyrgios świętuje punkt podczas swojego podwójnego zwycięstwa nad Kiwi Michael Venus. Obraz/Getty Obrazy

Wenus była przez chwilę zdezorientowana, z podwójnymi wadami do śledzenia 30-40. Jednak 34-latek wykazał się opanowaniem pod presją i zaliczył szeroki drugi serwis, aby obronić punkt przełamania przed trudnym podaniem.

W ciągu następnych sześciu meczów był stosunkowo prosty komentarz, ponieważ Australijczycy polegali na swoim dynamicznie rozwijającym się serwisie, podczas gdy kombinacja Venus-Puetz używała bardziej tradycyjnych deblów.

READ  Strój Travisa Kelce’a z trasy Eras Tour za 3000 dolarów został zaprojektowany przez projektanta z Florydy

Był typowy kirgioski dramat, w którym zabłąkany kopniak – z martwej piłki – uderzył młodego kibica na wybiegu, z bólem, choć z pewną ulgą, gdy Australijczyk dał mu kij.

Kokkinakis obronił dwa breakpointy na 3-4, jeden z nich śmiałym zagrywką do linii. Faworyci z rodzinnego miasta osiągnęli wtedy ważną przerwę w jedenastym meczu, ponieważ Venus spudłował mocny strzał z wynikiem 30-40, zanim zachowała pierwszego seta w 51 minut.

To była wysokooktanowa gra w tenisa. Australijczycy rzucili 13 asów i stracili tylko dwa punkty, gdy ich pierwszy serwis spadł.

Ich przeciwnicy odpowiedzieli, łamiąc znakomity serwis Kyrgios w drugim meczu następnego seta, dzięki celnemu zwrotowi Buttsa i kończącej Venus.

Następnie Putz wyciągnął się z ogromnej dziury, oszczędzając cztery break pointy, aby utrzymać go 3-0.

Kyrgios miał wybuch znaku towarowego, a sędzia został oskarżony o podwójne standardy, ponieważ pozwalało Poetzowi na pewną swobodę między transmisjami.

Venus i Poetz wyglądali na komfortowych, a rewanż poprawił się dramatycznie – ale stracili trzy punkty na prowadzenie 5-3, co pozwoliło Australijczykom wrócić do gry.

Wyglądało to złowieszczo, ale Venus walczyła od 0 do 40 w dół, a następnie uderzyła szponami w swoim pierwszym punkcie.

Australijczycy wydawali się stracić koncentrację w tym momencie, ponieważ obaj skarżyli się sędziemu, że pozwolili Venus rzucać wieloma piłkami.

Kombinacja zdrapki nie zdołała zamienić siedmiu punktów przełamania w drugim secie, ale była w stanie ponownie przebić się w trzecim, pokonując serwis Potts w czwartym meczu z kilkoma zabójczymi zwrotami.

pozostał ciasny. Kokinakis był pod presją, obronił breakpoint przy 4-2 w ostatnim secie, ale Australijczycy utrzymali przewagę w popularnym zwycięstwie, a Kyrgios zamienił się na drugi punkt meczowy.