Australijczycy zaoferowali 1 milion dolarów nagrody za szczepionkę Covid | 1 news

Chcesz wygrać milion dolarów? Cóż, to tak proste, jak zdobycie szczepionki przeciwko Covid-19.

To właśnie dostanie szczęśliwy Australijczyk w ramach nowo uruchomionej inicjatywy o nazwie „Million Dollar Vax Campaign”.

W ramach kampanii zostaną przyznane nagrody w wysokości 4,1 miliona AUD, a duży kupon o wartości 1 miliona AUD zostanie wylosowany 5 listopada. Około 3100 AUD 1000 kart podarunkowych zostanie również rozlosowanych w październiku.

Finansowana przez filantropów i firmy kampania ma na celu zwiększenie krajowych wskaźników szczepień powyżej 80 procent, co jest kluczowym celem ponownego otwarcia w ramach krajowego planu.

Ale Craig Winkler z Million Dollar Vax Alliance twierdzi, że nie ma to na celu przekonania niechętnych Australijczyków do zaszczepienia się.

„Promocja ma po prostu na celu nagradzanie osób, które decydują się na szczepienie teraz, zamiast czekać” – powiedział w niedzielnym oświadczeniu.

„Im szybciej osiągniemy krajowe wskaźniki szczepień, powyżej 80 procent, tym szybciej będziemy mogli bezpiecznie wznowić pełen zakres działalności społecznej i komercyjnej”.

Wskaźniki szczepień w Australii wzrosły w ostatnich miesiącach, ponieważ problemy z zaopatrzeniem zelżały – 79,4% populacji powyżej 16 roku życia otrzymało przynajmniej pierwszą dawkę, a 56,5% – podwójną.

Rząd federalny rozważał zachęty, aby zachęcić Australijczyków do ciosu przed wysoce zaraźliwymi epidemiami blokady typu delta w Nowej Południowej Walii i Wiktorii.

Wiktoriański premier Daniel Andrews poparł tę koncepcję po tym, jak jego stan ogłosił mandat dla ponad miliona licencjonowanych pracowników.

„To świetnie. Nie martwię się o to, co Cię motywuje, czy chodzi o Twoje zdrowie, czy o pomoc ludziom, których kochasz, o ochronę naszego systemu zdrowia i naszych pielęgniarek, czy o zarobienie miliona dolarów” – powiedział dziennikarzom w niedzielę.

„Po prostu idź się zaszczepić. O to proszę, bo to jest nasze wyjście z tego”.

Ta inicjatywa jest inspirowana kampanią Ohio „Vax-A-Million” w Stanach Zjednoczonych.

READ  Odnotowano wzrost kradzieży benzyny wraz ze wzrostem cen

Jack Heath, dyrektor naczelny Australijskiej Organizacji Charytatywnej, ma nadzieję, że „uratuje życie, odciąży pracowników służby zdrowia i przyniesie korzyści szerszej społeczności”.

Wszyscy dorośli Australijczycy mogą wziąć udział w konkursie online, o ile otrzymali pierwszą dawkę do 31 października.

Nagrody zostaną rozdane tylko tym, którzy zostali w pełni zaszczepieni do 13 grudnia, sześć tygodni po terminie.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top