Australijczyk, pies, ma starcie z zabójczą ośmiornicą o niebieskich obrączkach

Australijczyk, pies, ma starcie z zabójczą ośmiornicą o niebieskich obrączkach

Aktualności

2 kwietnia 2023 | 8:45

Relaksujący spacer wzdłuż Sydney Harbour mógł zakończyć się śmiercią człowieka i jego psa po zderzeniu z jednym z najbardziej jadowitych stworzeń morskich Australii.

Jesse Donnison i jego pies Otto spacerowali wzdłuż Blackwattle Bay w Glebe, kiedy zauważyli unoszącą się w wodzie drogą zabawkę dla psa.

Ale pan Donison dostał więcej, niż się spodziewał, kiedy złapał piłkę, myśląc, że zdobędzie bramkę dla swojego psa.

„Myślałem, że zawiera glony lub coś w tym rodzaju, ale potem wyskoczyły macki” – powiedział NCA NewsWire.

Jesse Donnison i jego pies Otto spacerowali w pobliżu Sydney Harbour, kiedy zauważyli ośmiornicę.
NEWS.com.au

Na początku „wystraszył się” i upuścił piłkę, jednak w tym momencie jego serce stanęło, gdy Otto pobiegł za zabawką i stworkiem.

„Gdy tylko pojawiła się ta macka, wiedziałem, że może to być tylko jedno stworzenie” – powiedział o ośmiornicy z niebieskimi pierścieniami.

„Upuściłem ją tak szybko, że bardziej niż cokolwiek innego martwiłem się o psa. Otto próbował od razu zabrać piłkę.

„Miałem tyle szczęścia, że ​​go szukałem i nie wyrzuciłem, żeby pies poszedł go złapać”.

Ośmiornice z niebieskimi pierścieniami należą do najbardziej jadowitych zwierząt morskich na świecie, niosąc wystarczającą ilość jadu, aby zabić 26 dorosłych osobników w ciągu kilku minut.

Ze względu na swój rozmiar ich ukąszenia są małe i często bezbolesne, ponieważ ich jad może powodować zatrzymanie oddechu, niewydolność serca, paraliż, ślepotę, a ostatecznie śmierć z powodu uduszenia.

„Byłem nie tyle przestraszony, co oszołomiony. Spodziewałem się wodorostów, więc była to trochę niespodzianka” – powiedział Mount Donison.

Ośmiornice z niebieskimi pierścieniami mają wystarczającą ilość jadu, aby zabić 26 dorosłych osobników w ciągu kilku minut.
NEWS.com.au

Powiedział, że ośmiornica początkowo miała kolor zielonych wodorostów, ale wkrótce zaczęła pokazywać swoje niebieskie pierścienie.

Chociaż jadowite ośmiornice są stosunkowo łagodne, pokazują swoje jasnoniebieskie pierścienie i stają się niebezpieczne dla ludzi tylko wtedy, gdy myślą, że są zagrożone.

READ  Poszukiwania domów w poszukiwaniu jaskiń na Marsie już się rozpoczęły

Kilka tygodni temu kobieta miała szczęście ujść z życiem po kilkukrotnym ugryzieniu przez to stworzenie.

Kobieta w wieku około 30 lat została ugryziona w brzuch w czwartkowe popołudnie około 14:45 na plaży Chinamance w Mossman.

„Ta kobieta pływała i podniosła muszlę. Miała niebieską ośmiornicę, która spadła na brzuch i ugryzła ją dwukrotnie w brzuch” – powiedział Christian Holmes, inspektor karetki pogotowia w Nowej Południowej Walii.

„Pacjentka odczuwała ból brzucha w miejscu użądlenia, więc ratownicy medyczni zastosowali ucisk i zimny kompres przed zabraniem jej do szpitala w celu monitorowania i leczenia dalszych objawów”.

Pan Donison powiedział, że kobieta miała pierwszeństwo w kontaktach ze stworzeniem.

„Zostałem na miejscu po usłyszeniu, co się z nią stało. Wiedziałem, że ośmiornica z niebieskimi pierścieniami była tam, ale nie w Black Wattle w pobliżu Glebe.

Ośmiornica z niebieskimi pierścieniami występuje na wschodnim wybrzeżu Australii i w całym porcie w Sydney.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/04/02/australian-man-dog-have-run-in-with-deadly-blue-ringed-octopus/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *