Australijski Kookaburras Hammer Black Sticks 8-1 w otwieraczu serii Trans-Tasman

New Zealand Black Sticks spędzili dużo czasu na obronie swojej siatki przed australijskimi Kookaburrasami.

W National Hockey Center, Auckland: Kookaburras 8 (Nathan Efraums (Q2), Flynn Ogilvy (Q2), Efraums (Q2), Blake Govers (Q3), Tom Wickham (Q3), Efraums (Q3), Gophers (Q3), Jacob Anderson (Q4) pomnóż czarne patyczki 1 (David Brydon (Q2)) Q1: 0-0 HT: 3-1 Q3: 7-1

Australijskie pasy kookaburra czarne patyki Po raz kolejny w znanym opowiadaniu serii za pośrednictwem Tasmana.

Ale nTrener czarnych kijów Greg Nicolektóry ma młodą, sześcioosobową drużynę, odniesie kilka pozytywów z pierwszego meczu serii 2022, pomimo porażki 8:1.

Trzecia kwarta z czterema golami i hat-trick dla Nathana Ephraumsa pomogły zwiększyć wynik w pierwszym meczu serii czterech meczów – który został opóźniony zaledwie o miesiąc z powodu wybuchu epidemii Covid-19 w zespole Blacks Sticks – o godz. National Hockey Center w Oakland we wtorek wieczorem.

Nie rozgłaszajmy tego, to była czasami brzydka godzina dla fanów Black Sticks, ale pojawiły się zachęcające sygnały przeciwko drużynie zajmującej pierwsze miejsce na świecie.

W przerażającym pierwszym kwartale Black Sticks zablokował trzy kolejne rzuty karne – a wkrótce potem czwarty – aby uniemożliwić Australii zdobycie gola.

Mimo świetnego posiadania piłki, obrona czarnych kijów trzymała się mocno, poparta dwoma znakomitymi interwencjami bramkarza Georga Enersena.

READ  Mistrz olimpijski Animek Van Vleuten ostro rozbija się w światach kolarstwa szosowego
Bramkarz Black Sticks George Enersen był znakomity w pierwszym meczu.

W rzadkim przypadku dla właściciela domu, prawy obrońca David Brydon otworzył wynik na początku drugiej kwarty szokującym golem przeciwko przebiegowi gry.

Dla Brydona, który był pełen energii we wczesnych stadiach, Target był pierwszym w swoim Test 62 dla Nowej Zelandii.

Efraums strzelił jednego gola po mocnej grze Arana Zalewskiego na poziom 1-1 zaledwie kilka minut później.

Bramka Efraumsa wydawała się wrzucić Kookaburrasa na drugi bieg, a wkrótce potem do przodu po bramce Flynna Ogilvy’ego.

Kookaburras numer 1 na świecie był dominującym zwycięzcą pierwszego meczu serii Tasman cross hockey.

Efraums chwycił sekundę, z odstępstwem od sprytnej pracy Zalewskiego i Josha Beltza.

The Black Sticks walczyli o spójność w ataku pod koniec drugiej kwarty, ale defensywa Nowej Zelandii pozostała zacięta, a refleks Enersena okazał się kluczowy, aby zmniejszyć wynik do 3:1 w pierwszej połowie.

Australia zdominowała statystyki parady od 61% do 39% w pierwszej połowie.

Blake Govers otworzył wynik w trzeciej kwarcie rzutem karnym, który przyniósł mu setną bramkę w reprezentacji.

David Brydon świętuje swoją pierwszą bramkę czarnymi kijami z Nowej Zelandii.

Govers strzelili 101. miejsce zaledwie kilka minut później, a Tom Wickham i Efraums przyczynili się do zdobycia ćwierć czterech goli.

Jacob Anderson jest najlepszym strzelcem drużyny Kookaburras w ostatniej kwarcie.

Może to zabrzmieć dziwnie, biorąc pod uwagę wyniki, ale najlepszym Black Sticks w pierwszej grze był z łatwością Enersen. Bez jego ciągłych ataków szkody byłyby znacznie większe.

Dla Black Sticks opanowanie ataku i znalezienie sposobu na kontratak z ukrycia będzie kluczowym zadaniem przed czwartkową drugą grą.

wielka chwila

Pierwszy gol Davida Brydona z Black Sticks, który otworzył wynik, wbrew przebiegowi gry. W miarę postępu meczu nie był on ogromny, jak sugerują wyniki, ale w passie nikt nie spodziewał się zwycięstwa Black Sticks, było to ważne stwierdzenie, które pokazało, że Kiwi o nowym wyglądzie nie będzie zastraszany, nawet jeśli byli z nasienia.

READ  Rybakina i Krejcikova wystąpili w Billie Jean King Cup Openings | Wiadomości tenisowe

Wielkie zdjęcie

Nicole miała mało liczb w pierwszym meczu z Seanem Findlayem, Leonem Haywardem, Jacobem Smithem i Dylanem Thomasem z powodu kontuzji, choroby i niedostępności, ale oczekuje się, że wszyscy czterej pojawią się w pewnym momencie serii. Australijczyk Kookaburras wygrał zeszłoroczne zawody 4:0, ale pierwszy mecz przyniósł kilka zachęcających momentów w decydującym awansie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w sierpniu.

Ocena meczu

6/10. To zabawne, gdy Black Sticks wdaje się w bójkę, ale spodziewaj się, że obie strony poprawią się w trakcie trwania serii, przynosząc większy przepływ na scenie.

najlepszy gracz

Aran Zalewski strzelił tylko jednego gola, ale odegrał kluczową rolę w wielu innych. Grożąc obronie Black Sticks za każdym razem, gdy piłka była blisko niego, miał rękę w większości rzeczy, które szły dobrze z Kookaburrasem.