Australijski koronawirus Covid 19: Nowa Południowa Walia odnotowuje 1218 przypadków, Wiktoria 92, stany wahają się w planach zakończenia blokady

Australijski koronawirus Covid 19: Nowa Południowa Walia odnotowuje 1218 przypadków, Wiktoria 92, stany wahają się w planach zakończenia blokady

Australijski premier Scott Morrison przyznał, że jest „wysoce nieprawdopodobne”, że Australia powróci do Covid zero. Wideo / ABC Australia

Nowa Południowa Walia odnotowała 1218 nowych lokalnych przypadków Covid-19, bijąc wczorajszy rekord nowych codziennych przypadków dla stanu i Australii.

NSW Health zgłosiło również sześć zgonów związanych z Covid: dwóch mężczyzn w wieku 80 lat, trzech mężczyzn w wieku 70 lat i kobietę w wieku 80 lat. Liczba ofiar śmiertelnych w obecnej epidemii wynosi 89.

Obecnie w NSW hospitalizowanych jest 813 przypadków Covid-19, w tym 126 osób na oddziale intensywnej terapii, z których 54 wymaga wentylacji.

Od wybuchu epidemii w Sydney w połowie czerwca zgłoszono 18 792 lokalne przypadki.

Premier Gladys Berejiklian wezwała mieszkańców do skupienia się na liczbach szczepień, a nie na infekcjach, biorąc pod uwagę, że śmiertelność z obecnej epidemii w Nowej Południowej Walii wynosi tylko 10 procent przedłużającej się epidemii w Wiktorii w 2020 i 2021 roku.

Ta liczba jest według australijskiego federalnego ministra zdrowia Grega Hunta, który powiedział, że statystyki pokazują, że szczepionki są niezbędne do ratowania życia.

„Liczba urazów fal wiktoriańskich i fal NSW jest w tym czasie mniej więcej taka sama” – powiedział Hunt dla Sky News – „Jednak wskaźnik utraty życia w NSW wynosi 10 procent mniej więcej w Victorii”.

„W zeszłym roku boleśnie zginęło ponad 800 osób [in Victoria]. W tym momencie w NSW brakuje nieco ponad 80 osób. I będzie ich więcej, ale różnica między tymi dwiema rzeczami to wskaźniki szczepień – i to właśnie ratowało życie”.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian wezwała mieszkańców, aby skupili się na wskaźniku szczepień w stanie, a nie na liczbie infekcji.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian wezwała mieszkańców, aby skupili się na wskaźniku szczepień w stanie, a nie na liczbie infekcji. Zdjęcia/Getty Images

W piątek Berejiklian potwierdziła, że ​​jej rząd pracuje nad planem złagodzenia restrykcji i umożliwienia ponownego otwarcia firm, gdy kraj osiągnie swój pierwotny cel, jakim jest pełne zaszczepienie 70 procent kwalifikującej się populacji.

„Potwierdzam, że rząd rozpoczął już prace nad planami branżowymi, aby upewnić się, że zaczniemy ponownie otwierać na 70 procent przy podwójnej dawce” – powiedziała.

READ  NATO twierdzi, że Nowa Zelandia nie zostanie zaproszona na szczyt, ale będzie rozwijać swoje partnerstwo

„Stworzyliśmy te plany bardzo jasno i byłby to bardzo zorganizowany i bezpieczny sposób na powrót, ale prosimy branżę o współpracę z nami i to nie jest tajemnica”.

W NSW 35,4 procent kwalifikującej się populacji zostało w pełni zaszczepionych, a 65,4 procent otrzymało pierwszą dawkę.

Wiktoria

Victoria odnotowała 92 nowe lokalne przypadki Covid-19, najwyższy wzrost codziennych infekcji od 2 września zeszłego roku podczas drugiej śmiertelnej fali stanu.

Spośród nowych przypadków 61 zostało dotychczas powiązanych z obecną epidemią.

Zamknięcie stanu szóstego zostało teraz przedłużone na czas nieokreślony. Dziś premier Daniel Andrews powiedział, że jest to „niezwykle trudne”, ale wiele przypadków miało miejsce w społeczności, gdy byli chorzy, co skłoniło urzędników służby zdrowia do ponownego potwierdzenia rozszerzenia istniejących ograniczeń poza przyszły czwartek.

Na piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Martin Foley został zapytany, czy stan jest skazany na zamknięcie, dopóki wskaźniki szczepień nie osiągną 70 lub 80 procent.

„Nie wiem o tym, ale wiem, że zostaną wprowadzone środki dotyczące zdrowia publicznego, jak miało to miejsce przez ostatnie 18 miesięcy” – odpowiedział Foley. Całe społeczeństwo wiktoriańskie [needs] Aby postępować zgodnie z zasadami i upewnić się, że wydostajemy się z trudnej blokady tak szybko, jak to możliwe.

Wiktoriańska policja konfrontuje się z protestującymi przeciwko blokadzie, zgromadzonymi w centralnej dzielnicy biznesowej Melbourne na początku tego miesiąca.  Zdjęcia/Getty Images
Wiktoriańska policja konfrontuje się z protestującymi przeciwko blokadzie, zgromadzonymi w centralnej dzielnicy biznesowej Melbourne na początku tego miesiąca. Zdjęcia/Getty Images

Kraje wahają się nad planem zakończenia blokad

Podczas gdy Nowa Południowa Walia i Wiktoria wspierają kraj Plan Narodowy Aby rozluźnić ograniczenia i ostatecznie zakończyć blokady, gdy kwalifikujący się mieszkańcy (powyżej 16 roku życia) osiągną 70 do 80 procent celów szczepień, inne stany chwieją się.

Mark McGowan, premier Australii Zachodniej, który wdrożył jedne z najostrzejszych zasad wjazdu do kraju, zaznaczył, że nie chce otwierać stanu wolnego od Covid, gdy cele szczepień zostaną osiągnięte.

„Jeśli są tysiące spraw i te sprawy są rozpatrywane w jurysdykcji bez Covid, to oczywiście ryzyko jest znacznie większe” – powiedział wczoraj.

READ  Australijskie rugby składa skargę dotyczącą marnowania czasu

„To jest problem jurysdykcji, które nie mają twarzy Covid, i powiedziałem to dzisiaj. Pomysł, że po prostu celowo zarażamy naszych obywateli, jeśli nie mamy Covid, gdy osiągniemy 70 procent dwudawkowe szczepienie, po prostu nie mogę zrobić. Ludzie umrą i będziemy mieli masowe rozstanie.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Australii Zachodniej Mark McGowan. Zdjęcia/Getty Images

Komentarze McGowana pojawiły się, gdy kierowcy ciężarówek z NSW uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w Zachodniej Australii.

„Pomysł, że w jakiś sposób obniżymy granice, pozwolimy na otwarte podróże z Nowej Południowej Walii lub Victorii i wprowadzimy zarażonych ludzi i pozwolimy, aby infekcja osiągnęła 70 procent dwudawkowej szczepionki, byłaby katastrofą” – powiedział McGowan. – Więc tego nie zrobię.

Premier Tasmanii, Peter Gutwin, powiedział, że rozważy politykę państwa granicznego tylko po osiągnięciu celów szczepień.

„Mam nadzieję, że blokady staną się przeszłością, gdy wskaźniki szczepień osiągną 80 procent” – powiedział. „Zanim Tasmania będzie mogła przejść przez kolejne poziomy planu narodowego, 70 procent kraju musi zostać zaszczepionych”.

ACT Premier Andrew Barr powiedział, że chce, aby dzieci w wieku od 12 do 15 lat zostały objęte progami szczepień.

Premier Terytorium Północnego Michael Gunner wskazał, że zwiększenie progu szczepień może być konieczne, aby chronić wrażliwe odległe społeczności na Terytorium.

„Jeśli odległe społeczności wymagają wyższego wskaźnika szczepień, wpływa to na moje przyszłe decyzje polityczne” – powiedział w tym miesiącu. „Potrzebuję tutaj naprawdę wysokich wskaźników szczepień”.

Premier Queensland Anastasia Bałczuk.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Queensland Anastasia Bałczuk. Zdjęcia/Getty Images

Queensland, inny stan znany z rygorystycznych kontroli granic, poprze plan krajowy, ale premier Anastasia Pallaschuk powiedziała, że ​​jest zdeterminowana, aby stłumić wirusa.

„Nadal popieramy uzgodniony na szczeblu krajowym plan zmniejszenia liczby zamknięć i ograniczenia ograniczeń, gdy wskaźniki szczepień osiągną 70 do 80 procent” – powiedziała w tym tygodniu.

READ  Ardern optymistyczna gospodarka Nowej Zelandii może uniknąć recesji

„Naszym celem zawsze było stłumienie tego wirusa, ale nawet przy 70 procentach i 80 procentach szczepień będą pewne ograniczone ograniczenia i pewne ograniczone lub ograniczone zablokowanie”.

Australijski premier Scott Morrison powiedział, że „śmieszne” jest, że kraje i terytoria nadal dążą do wykorzenienia korupcji na dobre w świecie Delty.

„Każdy stan i terytorium, które myślą, że mogą w jakiś sposób chronić się przed Covid z szczepem Delta na zawsze, jest po prostu śmieszne” – powiedział Morrison we wtorek 9 News Breakfast.

„Covid to inny nowy świat. Musimy się wydostać i żyć w nim. Nie możemy zostać w jaskini, możemy się z niej bezpiecznie wydostać” – powiedział. „Jeśli nie o 70 lub 80 procent [vaccination coverage], więc kiedy?”

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *