Badanie wykazało, że cholesterol w mózgu może prowadzić do choroby Alzheimera

Cholesterol od dawna jest powiązany z zatykaniem tętnic i chorobami serca, ale nowe badania sugerują, że może również wpływać na mózg.

Naukowcy z University of Virginia School of Medicine odkryli, że cholesterol wytwarzany w mózgu wydaje się odgrywać kluczową rolę w rozwoju Choroba Alzheimera.

Nowe odkrycia dowodzą, że cholesterol wytwarzany przez komórki zwane astrocytami jest niezbędny do kontrolowania produkcji beta-amyloidu, lepkiego białka, które gromadzi się w mózgach pacjentów z chorobą Alzheimera. Badania dostarczają ważnych informacji na temat tego, jak i dlaczego tworzą się blaszki i mogą wyjaśnić, dlaczego geny związane z cholesterolem są powiązane ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera.

Odkrycia dostarczają również naukowcom ważnych wskazówek, gdy starają się zapobiegać chorobie Alzheimera, oraz podkreślają, jak zapobiegać nadprodukcji amyloidu beta jako sposób na walkę z chorobą, która obecnie zabija więcej osób starszych niż rak piersi i prostaty łącznie.

„To badanie pomaga nam zrozumieć, dlaczego geny związane z cholesterolem są ważne dla rozwoju choroby Alzheimera” – powiedziała badaczka Heather Ferris z Wydziału Endokrynologii i Metabolizmu UVA Health.

„Nasze dane wskazują, jak ważne jest skupienie się na produkcji cholesterolu w astrocytach i przekazywaniu go do neuronów jako sposobu na zmniejszenie beta-amyloidu i zapobieganie tworzeniu się blaszek miażdżycowych”.

92-letnia Betty Stein, która przeżyła Holokaust, i 91-letni Eli Boyer grają w tenisa stołowego w programie dla osób z chorobą Alzheimera i demencją w Arthur Gilbert Table Tennis Center w Los Angeles.

READ  „Soczewkowa” supernowa może rzucić światło na fundamentalne siły kształtujące wszechświat - Ars Technica

„Kiedy ludzie zaczynają doświadczać problemów z pamięcią związanych z chorobą Alzheimera, niezliczone neurony umierają. Miejmy nadzieję, że celowanie w cholesterol zapobiegnie przede wszystkim tej śmierci” – powiedziała.

Na początku tego miesiąca naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie (TAU) również Pionierskie odkrycie w badaniach białek beta-amyloidowych. Po raz pierwszy niefarmaceutyczne badanie kliniczne wykazało skuteczność w odwracaniu głównych stymulantów choroby Alzheimera, według profesora Shai Efrati z Uniwersytetu Waszyngtońskiego, którego badanie dotyczące zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w celu poprawy funkcji mózgu zostało opublikowane w czasopiśmie medycznym przejrzeć. starzenie się.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *