Bainimarama, Sayed-Khaiyum i Sharma zostali zwolnieni za kaucją

Bainimarama, Sayed-Khaiyum i Sharma zostali zwolnieni za kaucją

Były premier Voreke Bainimarama; były prokurator generalny Ayaz Sayed-Khaiyum; i były minister zdrowia Neil Sharma

Były premier Voreke Bainimarama; Były prokurator generalny Ayaz Sayed-Khaiyum i były minister zdrowia Neil Sharma zostali zwolnieni za kaucją przez prezesa Sądu Najwyższego Wallina George'a.

Bainimaramę i Sayed-Khaiyum reprezentują prawnicy R. Patel, Devanesh Sharma i Gul Fatima, natomiast dr Sharma jest reprezentowany przez Hemendrę Nagin i Ritesh Singh z Shirani & Co.

W imieniu państwa wystąpią pełniący obowiązki dyrektora prokuratury John Rabuko i Lesani Tabuakoro.

Warunki zwolnienia za kaucją obejmują osobistą kaucję w wysokości 10 000 dolarów, która zostanie zapłacona, jeśli nie zastosują się do warunków zwolnienia, po dwa poręczenia za każdego, niewtrącanie się do świadków, złożenie dokumentów podróży, zakaz opuszczania kraju przez Bainimaramę bez nakazu sądu oraz pobyt w kraju wyjazd. Cała trójka otrzymała nakaz i zakaz zmiany adresu.

Stan nie sprzeciwił się zwolnieniu za kaucją, ale zażądał rygorystycznych warunków zwolnienia, obejmujących kaucję w wysokości 10 000 dolarów w gotówce, złożenie dokumentów podróży i zgłaszanie się na komisariat policji raz na dwa tygodnie oraz aby poręczycielami byli członkowie rodziny.

Tabuakoro twierdzi, że ze względu na aktywną ingerencję, a wartość oferty wynosiła blisko 1 milion dolarów, żądają wpłacenia kaucji w wysokości 10 000 dolarów dla każdego oskarżonego.

Mówi, że to mężczyźni, którzy sprawowali funkcje publiczne i powinni wiedzieć lepiej.

Sharma i Singh sprzeciwili się kaucji w wysokości 10 000 dolarów, twierdząc, że jest ona nieuzasadniona.

Sharma twierdzi, że Bainimarama i Sayed-Khaiyum nie uciekli przed kaucją.

Singh twierdzi, że doktor Sharma jest pierwszym winowajcą, a kwota jest nieuzasadniona.

Fatima poinformowała także sąd, że paszport Bainimaramy nadal znajduje się w sądzie, pomimo jego uniewinnienia w zeszłym roku, w związku z możliwością złożenia apelacji do Sądu Najwyższego.

READ  Amerykańskie śledztwo wykazało, że YouTuber celowo rozbił swój samolot z powodu kliknięć i polubień

Prezes Sądu Najwyższego George umorzył sprawę w celu zlokalizowania paszportu Bainimaramy.

Mówi także, że nie ma problemu z tym, że Sayed-Khaiyum nie stawił się w sądzie, a nie stawił się tylko wtedy, gdy przechodził zabiegi medyczne w Singapurze.

Kiedy sprawa została ponownie poruszona, główny sędzia George zapytał, czy Bainimarama zbiegł przed zwolnieniem za kaucją, na co Rabuko odpowiedział, że nie zbiegł przed zwolnieniem za kaucją ani nie naruszył żadnych warunków zwolnienia za kaucją.

Tabuakoro podkreślił, że nie sprzeciwiają się zwolnieniu za kaucją, ale chcą mieć pewność, że pojawią się w sprawie.

Sharma twierdzi, że nie ma precedensu, aby sponsor był członkiem rodziny i że nie ma potrzeby ubiegania się o zwolnienie za kaucją, ponieważ nie zdarzały się wcześniej ucieczki.

Gwarantami Bainimaramy są parlamentarzyści Faiyaz Koya i Viliami Naupoto, gwarantami Sayed-Khaiyum są parlamentarzyści Hem Chand i Premila Kumar, zaś poręczycielem Sharmy jest jego kuzyn Mohini Shankar i jej mąż.

Bainimarama, Sayed-Khaiyum i Sharma zostali oskarżeni o rzekome nieprzestrzeganie wymogów prawnych dotyczących przetargów określonych w Regulaminie zamówień publicznych z 2010 r. i wczoraj wieczorem zostali zatrzymani na komisariacie policji w Totogo.

Bainimarama jest oskarżony o nadużycie stanowiska.

Zarzuca się, że w dniu 13 września 2011 r., pełniąc funkcję Ministra Finansów, Bainimarama lekkomyślnie nadużył swojego stanowiska Ministra Finansów, udzielając bez uzasadnienia prawnego odstąpienia od przetargu Ministra Zdrowia CTN 66/2011 z naruszeniem art. rozporządzenia w sprawie zamówień publicznych.

Ayazowi Sayedowi-Khaiyumowi postawiono zarzuty nadużycia stanowiska i utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości.

Zarzuca się, że w dniu 20 października 2011 r., pełniąc funkcję pełniącego obowiązki Ministra Finansów, Sayed-Khaiyum lekkomyślnie nadużył swojego stanowiska Ministra Finansów, udzielając bez uzasadnienia prawnego rezygnacji z postępowania przetargowego dla przetargu Ministra Zdrowia CTN 153/2011 w naruszenie Regulaminu Zamówień.

READ  Wielka Brytania znosi obniżki podatków dla bogatych, co wywołało zawirowania na rynku

Zarzuca się również, że w dniu 29 czerwca 2012 r., pełniąc funkcję prokuratora generalnego, Sayed-Khaiyum celowo utrudniał dochodzenie FICAC przeciwko dr Neilowi ​​Sharmie w ramach przetargu Departamentu Zdrowia CTN 66/2011, odkładając wszystkie dochodzenia do odwołania, w wyniku czego zakończenie śledztwa FICAC W ciągu ostatnich dziesięciu lat dr Neilowi ​​Sharmie nie postawiono żadnych zarzutów karnych.

Zarzuca się, że Ayaz Sayed-Khaiyum wiedział, że w dochodzeniu FICA istnieją przekonujące dowody, które doprowadziłyby do postawienia doktora Neila Sharmy zarzutów karnych, i wydając takie polecenie jako prokurator generalny Fidżi, utrudniał przebieg postępowania sprawiedliwość. . Neilowi ​​Sharmie postawiono dwa zarzuty nadużycia stanowiska i dwa przypadki nadużycia zaufania przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

Zarzuca się, że w okresie od dnia 3 sierpnia 2011 r. do dnia 13 września 2011 r., pełniąc służbę publiczną jako Minister Zdrowia, Sharma nadużył swojego stanowiska Ministra Zdrowia, umyślnie nie spełniając wymogów prawnych dotyczących przetargów określonych w rozporządzeniu w sprawie zamówień publicznych na Ministerstwo Zdrowia Przetarg CTN 66/2011 Aktywnie zaangażował się w prace mające na celu podważenie CTN 66/2011 w imieniu oferenta, Hospital Engineering & Consultancy Ltd znanej również jako Hospineer.

Zarzuca się również, że w okresie od 18 października 2011 r. do 20 października 2011 r., pełniąc służbę publiczną jako Minister Zdrowia, Sharma nadużył swojego stanowiska Ministra Zdrowia, umyślnie nie spełniając wymogów prawnych dotyczących przetargów określonych w rozporządzeniu w sprawie zamówień publicznych Ministerstwo Zdrowia Przetarg CTN 153/2011 i uczestniczył Aktywnie zaangażował się w działania mające na celu podważenie CTN 153/2011 na rzecz oferenta, Hospital Engineering & Consultancy Ltd znanej również jako Hospineer.

W zakresie zarzutu nadużycia zaufania zarzuca się, że od 3 sierpnia 2011 r. do 13 września 2011 r., pełniąc w służbie publicznej funkcję Ministra Zdrowia, Sharma w ramach obowiązków służbowych dopuściła się nadużycia zaufania poprzez umyślne manipulacje przetargowe proces. Na potrzeby przetargu Ministerstwa Zdrowia CTN 66/2011 dla Hospital Engineering & Consultancy Ltd znanego również jako Hospineer oraz w celu zabezpieczenia interesów Hospineer, które były sprzeczne z interesami pozostałych oferentów w CTN 66/2011.

READ  Covid 19 Australia: Mapa drogowa NSW „zbyt wysoka”, najgorszy dzień nowych przypadków dla Wiktorii

Zarzuca się również, że od 18 października 2011 r. do 20 października 2011 r., pełniąc służbę publiczną jako minister zdrowia, Sharma podczas pełnienia obowiązków dopuściła się naruszenia zaufania, umyślnie manipulując procedurą przetargową Ministerstwa Zdrowia CTN. Uchwała nr 153/2011 na rzecz Hospital Engineering & Consultancy Ltd znanej również jako Hospineer i zabezpieczenie na rzecz Hospineer świadczeń sprzecznych z interesem pozostałych oferentów CTN 153/2011.

Sprawę przełożono na 19 marca przyszłego roku.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *