Bajrang, który stracił miejsce w rankingach w Polsce, chce trenować w Rosji

New Delhi, 29 maja: Bajrang Punia, najlepszy zapaśnik Indii, nie weźmie udziału w rankingach nadchodzącej serii w Polsce. 27-latek powiedział, że epidemia źle wpłynęła na jego harmonogram szkoleń, ponieważ nie mógł wyjechać za granicę ani zaprosić nikogo na szkolenie do Indii.

Podczas gdy inni olimpijscy zapaśnicy z Indii pojadą do Polski, Bajrang pojedzie do Rosji ze swoim trenerem Georgia Shako Pendinitis.

Impreza odbywająca się w dniach 8-13 czerwca w Warszawie to ostatnia przedolimpijska impreza z cyklu rankingowego. Po meczu drużyna Indii zostanie w Warszawie na zgrupowaniu.

„Potrzebuję więcej treningu przed Igrzyskami Olimpijskimi. Ostatnie 18 miesięcy było ciężkie. Na zewnątrz nie ma zawodów ani zgrupowań. Zdobycie sparingpartnera stało się największym wyzwaniem. Sprawność fizyczna była wyzwaniem ” – powiedział Bajrang w wywiadzie dla Sports Authority of India.

„W mojej dywizji jest 10-12 zapaśników, z których każdy jest w stanie pokonać każdego. Nie jest ulubionym zapaśnikiem o wadze 65 kg. Nie mogę przygotować się na konkretnego zawodnika, a co jeśli nie dostanę go w losowaniu.

„Muszę więc skupić się na treningu, więc planuję wyjazd do Rosji. Czekam na wizę. W Rosji będzie wielu silnych zapaśników, w tym mistrzowie świata i olimpijscy. „Przyznanie słabej obrony stóp i punktów startowych było dla niego przeszkodą, ale Bajrang powiedział, że ciężko pracował, aby poprawić oba liczniki. Jego ogromna siła i wytrzymałość zawsze dadzą mu przewagę nad rywalami. „Mówię, że moi trenerzy marnują dużo energii na ten proces odzyskiwania punktów, więc teraz staram się uwzględnić te punkty wyjścia. Trening od najmłodszych lat stał się zależny od mojej atletyczności. Mimo to pracowałem nad ochroną stóp i wyszło lepiej ”- powiedział.

Bajrang powiedział, że jest za awansem na Igrzyska Olimpijskie w Tokio zgodnie z planem, ponieważ chór odwołujący mecze narastał pośród epidemii.

READ  IIHF – Przewaga Ukrainy

„Jako sportowiec chcę awansować do igrzysk olimpijskich. Żaden sportowiec nie powiedziałby, że Igrzyska Olimpijskie powinny zostać odwołane. „Indie będą miały silnych ośmiu członków na Igrzyskach w Tokio, a Bajrang wyraził przekonanie, że kraj zdobędzie co najmniej cztery medale.

Chociaż wsparcie dla sportowców jest bardzo dobre od 2016 r., Bajrang powiedział, że więcej należy zrobić na poziomie podstawowym.

„Zawsze mówimy o medalach olimpijskich, ale sportowcy potrzebują wsparcia w młodości. Jeśli sportowcy otrzymają udogodnienia i wsparcie od najmłodszych lat, Indie staną się silnym krajem olimpijskim, takim jak Stany Zjednoczone ”- powiedział.

Odpowiadając na inne pytanie, Bajrang powiedział, że nie wiedział nawet o igrzyskach olimpijskich do 2005 roku.

„W miarę postępów mój horyzont się poszerza. Cele były duże, od krajowych do międzynarodowych, a potem zacząłem myśleć o igrzyskach olimpijskich. Nie wiedziałem nawet o tej grze do 2005 roku. Nie wiem zbyt wiele do naśladowania. Powiedział, że złoty występ Abhinava Bindry na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku był jednym z jego ulubionych momentów olimpijskich.

Bajrang powiedział, że pomogło mu to znaleźć zagranicznego trenera, który miał trudności ze znalezieniem silnych partnerów za granicą ze względu na bariery językowe, ale sprawy stały się łatwiejsze od czasu przybycia Shako Pentinitis. STSC SSC AD

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *