„Bałam się”: książę Harry, Oprah Omów zdrowie psychiczne

Prince Harry i Oprah Winfrey promują serial o zdrowiu psychicznym, który wspólnie stworzyli i wyprodukowali dla Apple TV +. Zdjęcie / AP

Dla Harry’ego powrót do Londynu, aby wziąć udział w pogrzebie księcia Filipa w zeszłym miesiącu, po raz kolejny oznacza spotkanie z miejscem, w którym czuł się uwięziony i ścigany przez kamery. Będzie to sprawdzian jego zdolności radzenia sobie z rosnącym niepokojem.

„Martwiłem się tym, bałem się” – powiedział Harry The Associated Press podczas niedawnego wspólnego wywiadu z Oprah Winfrey, promując serial o zdrowiu psychicznym, który wspólnie stworzyli i wyprodukowali dla Apple TV +.

Był w stanie poradzić sobie z wszelkimi problemami, wykorzystując umiejętności radzenia sobie, których nauczył się podczas terapii.

„To z pewnością znacznie ułatwiło sprawę, ale serce wciąż bije” – powiedział Harry, książę Sussex, wnuk królowej Elżbiety II i jej nieżyjący już mąż Filip.

W „The Me You Can’t See”, który zadebiutował w czwartek wieczorem w serwisie Apple Live Streaming, Harry ujawnił, że widział terapeutę po raz pierwszy od prawie czterech lat, przy zachętach ze strony swojej ówczesnej dziewczyny Megan. Kłócili się i zdałem sobie sprawę, że jego gniew wydawał się nie na miejscu.

Seria jest kolejnym rozdziałem bezprecedensowej otwartości, jaką Harry wniósł do swojego życia i relacji z rodziną królewską, odkąd odszedł od swoich obowiązków i przeniósł się z żoną do Kalifornii. W marcu on i Megan udzielili chwytliwego wywiadu z Winfrey, który wywołał rzadką reakcję publiczną w pałacu.

https://www.youtube.com/watch?v=undefined

Samodzielna praca Harry’ego może być stosunkowo nowa, ale on i jego starszy brat William, książę Cambridge, od dawna bronili wagi zdrowia psychicznego. W 2016 roku Harry, William i żona Katherine, księżna Cambridge, uruchomili Heads Together, inicjatywę mającą na celu zabranie głosu i nie wstydź się prosić o pomoc, gdy w grę wchodzi zdrowie psychiczne.

READ  Aborygeni i biseksualiści: Bachelorette Brock Blurton przełamuje ten schemat

Ich praca zespołowa doprowadziła do interakcji z ludźmi z całego świata, z różnych środowisk i zdali sobie sprawę, że istnieje wspólny mianownik. Harry powiedział: „Dzielenie się swoją historią, aby móc uratować życie lub pomóc innym, jest kluczowe”.

Harry praktykuje to, co głosi i ujawnia swoje zmagania z szokiem i żalem. W „The Me You Can’t See” opisuje uczucie bezradności, gdy młody chłopak jechał samochodem ze swoją matką, księżną Dianą, która płakała otoczona przez paparazzi, gdy zmagała się z prowadzeniem samochodu.

Wiele lat później Diana zostaje zabita w Paryżu po tym, jak samochód, w którym ona i jej chłopak Dodi Fayed rozbili się podczas pościgu z dużą prędkością, aby uciec przed kamerami. Harry miał 12 lat i stłumił swoje uczucia, aby zmierzyć się z tłumem żałoby zgromadzonym przed Pałacem Kensington.

Książę Harry, książę Sussex, pojawia się w scenie z "Nie widzę tego".  Zdjęcie / AP
Książę Harry, książę Sussex, pojawia się w scenie z „The Me You Can’t See”. Zdjęcie / AP

Aparaty potoczyły się i oderwały, kiedy przechodził obok jej trumny na pogrzeb Diany, wraz z Williamem, księciem Karolem, Filipem i bratem Diany, Charlesem Spencerem.

Odkrycia Harry’ego zbiegają się z oficjalnym zapewnieniem królowej Elżbiety sprzed kilku miesięcy, że on i Meghan nie wrócą na wysokie stanowiska królewskie w rodzinie po rocznym okresie próbnym.

Para mieszka teraz około 90 minut na północ od Los Angeles, na prywatnym terenie w pobliżu Santa Barbara o nazwie Montecito. Uważają Winfrey, Katy Perry i Orlando Bloom za swoich sąsiadów. Paparazzi wciąż się czają, ale jest mniej intensywny niż w Los Angeles.

Ten nowy, szczery książę, który podziela jego uczucia, kontrastuje ze zwrotami „nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj”, „zachowaj spokój i kontynuuj” mantry, które są częścią typowej brytyjskiej metody.

Brytyjskie tabloidy spędziły cały dzień na opracowywaniu jego wypowiedzi. Królewscy komentatorzy skrytykowali również rozbieżność między poszukiwaniem życia prywatnego, przeprowadzaniem wywiadów a ujawnianiem konfliktu rodzinnego.

Harry wydaje się ostrożny w wyborze tego, o czym chce rozmawiać, i ani on, ani Meghan nie wydają się być zainteresowani dzieleniem się każdym swoim ruchem ze światem. Nie zarządzają kontem w mediach społecznościowych.

READ  The Mills: Pełen skład kobiet, w tym Anika Moua i Rhea Hall, pojawia się na scenie w lipcu

Mówi, że nie odstrasza go przeciwnicy, ponieważ uczciwość w jego zmaganiach przynosi więcej korzyści.

„Postrzegam to jako odpowiedzialność. Nie jest mi trudno się otworzyć,” powiedział. „Znając skutki i pozytywne reakcje wielu osób, które również cierpią, myślę, że to odpowiedzialność”.

Winfrey już pracowała z Apple nad serią poświęconą zdrowiu psychicznemu, kiedy rozmowa z Harrym podniosła pomysł połączenia sił.
– AP

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top