Bali podnosi podatek turystyczny i nakłada kary na podróżnych, którzy nie płacą podatku zagranicznego

Bali podnosi podatek turystyczny i nakłada kary na podróżnych, którzy nie płacą podatku zagranicznego

Bali jest znane jako tani kierunek dla australijskich turystów, ale loty na Bali mogą wkrótce stać się droższe.

Isle of the Gods rozważa podniesienie podatku turystycznego do 75 dolarów australijskich, aby pomóc popularnemu kierunkowi wakacyjnemu poradzić sobie z napływem turystów, które przyjmuje każdego roku.

14 lutego rząd Indonezji nałożył podatek na turystów zagranicznych, wymagając od wszystkich podróżnych zapłaty 150 000 rupii indonezyjskiej (15 dolarów) w celu ochrony kultury i środowiska Bali oraz zarządzania nadmierną turystyką.

Sprawdzaj aktualności dzięki aplikacji 7NEWS: pobierz już dziś

Według stanu na czerwiec podatek ten wygenerował 117 miliardów IDR (10,7 miliona dolarów australijskich). Bali słońce.

Urzędnicy stwierdzili jednak, że dochody te stanowią jedynie ułamek oczekiwanych dochodów.

Dane Departamentu Turystyki wykazały, że około 60% turystów zagranicznych nie uiściło opłat od czasu wprowadzenia tej polityki, ponieważ niektórzy celowo unikali płacenia opłat, podczas gdy inni nie byli tego świadomi.

Urzędnicy podali, że Bali poniosło straty w wysokości około 186 miliardów rupii indonezyjskiej (17 milionów dolarów).

Przywódcy prowincji debatują obecnie, czy podatek powinien zostać podniesiony, a Regionalna Rada Przedstawicieli Ludowych na Bali zaproponowała podniesienie jego wartości do równowartości 75 dolarów australijskich.

Przewodnicząca drugiej komisji rady, Ida Gide Kumang Krisna Budi, powiedziała, że ​​wzrost dochodów zostanie wykorzystany do zwiększenia wydatków prowincji na edukację, zdrowie i policję.

„Próbujemy konsultować się z policją, aby utworzyć policję turystyczną zajmującą się konkretnie turystyką… Na tej podstawie chcemy dokonać zmian w przeglądzie przepisów dotyczących regionalnego podatku turystycznego” – powiedział. Lokalne media nowo.

Szef Biura Turystyki Bali, Teok Bagus Pimayun, potwierdził możliwość podwyższenia podatku, ale powiedział, że przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian zostanie przeprowadzone szczegółowe studium wykonalności.

READ  Matt LeBlanc mówi, że Matthew Perry uważa, że ​​klasyczny odcinek Joy and Chandler był `` głupi ''.

Podniesione kary

Ogłoszono także nowe kary dla podróżnych po tym, jak czołowi liderzy turystyki na Bali poparli pomysł nałożenia kar na turystów uchylających się od płacenia podatku.

Prezes Indonezyjskiego Stowarzyszenia Przemysłu Turystycznego, Ida Bagus Agung Partha Adnyana, powiedziała, że ​​popiera nakładanie sankcji, o ile system podatkowy będzie jasny i przejrzysty.

Adnan wyjaśnił, że rząd musi najpierw wdrożyć bezpośredni system uiszczania opłat i ich monitorowania, aby sprawiedliwie nakładać kary.

„To prawda, że ​​należy nałożyć sankcje” – stwierdził w zeszłym tygodniu, według tłumaczenia indonezyjskiej agencji prasowej. Kompas.

„Właściwie lepiej byłoby przejść dalej i zdefiniować typ modelu.

„Na przykład, jeśli nie płaci, jakie są jego prawa i obowiązki?

„Ale najważniejsze jest to, że najpierw ustalimy system zbiórki, a potem porozmawiamy o jego użyciu”.

Adnan zalecił, aby rząd zastosował system stosowany w innych krajach, w którym podatek jest wliczony w cenę, gdy turyści rezerwują pokój hotelowy lub ujął tę opłatę bezpośrednio w istniejących przepisach dotyczących podatków restauracyjnych i hotelowych, tak aby zagraniczni podróżnicy nie odczuli bezpośredniego obciążenia.

Wiceprezes Instytutu Badań nad Prawami Człowieka w Badung, E Gusti Ngurah Rai Suryawijaya, wyraził poparcie dla nałożenia sankcji, zgadzając się, że system należy dopracować i lepiej informować turystów po ich przybyciu.

Powiedział w zeszłym tygodniu przez Bali słońce.

„Przed wprowadzeniem sankcji konieczne jest również usprawnienie i dokonanie przeglądu współpracy z wieloma zainteresowanymi stronami”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *