Barcelona i Organizacja Narodów Zjednoczonych otwierają nową wystawę uchodźców na Stadionie Olimpijskim

Barcelona i Organizacja Narodów Zjednoczonych otwierają nową wystawę uchodźców na Stadionie Olimpijskim

Co najmniej 21 000 wysiedleńców przebywało na stadionie olimpijskim, na którym w latach trzydziestych XX wieku FC Barcelona rozgrywała swoje mecze u siebie.

Tę liczbę osób liczono od 1936 r. do marca 1937 r., kiedy w całej Hiszpanii trwała wojna domowa i prawdziwa liczba uchodźców przeszła przez tę arenę sportową w tych trudnych czasach, ale chaos, jaki nastąpił po tym czasie, spowodował, że dokładne zapisy były niemożliwe. żeby to zachować.

Na stadionie Montjuïc drużyny FC Barcelona otwarto nową wystawę Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźcówwe współpracy z Magazynem Panenka szczegółowo opisuje historię stadionu, który był także bazą Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku.

Uchodźcy pochodzili z innych części Hiszpanii, które po wybuchu rewolucji wpadły w ręce sił Franco Wojna domowaw tym Kraj Basków, Madryt i Andaluzja.

W pierwszej połowie wojny, która trwała od 1936 do 1939 roku, Barcelona była stosunkowo spokojnym miejscem, z… Linie frontu były daleko.

Władze lokalne wybrały Stadion Olimpijski jako odpowiednią lokalizację na stadion Tymczasowe miejsce zamieszkania Natomiast przybysze do miasta znajdowali bardziej stałe miejsce zamieszkania.

Otwarta obecnie na boisku wystawa przybliża codzienne życie mieszkańców obiektu w tych burzliwych miesiącach.

Wewnętrzne korytarze budynku służyły jako sypialnie, kuchnia, jadalnia, szkoły, infirmerie itp.

W upamiętnieniu tych miesięcy decydującą rolę odegrała twórczość polskiej fotografki pochodzenia żydowskiego, Margaret Michaelis, która zleciła jej lokalne władze udokumentowanie codziennego życia na stadionie w tamtym czasie.

Po zakończeniu wojny stadion był gospodarzem kilku finałów pucharów w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, ale szybko popadł w ruinę, zanim został przebudowany przed mistrzostwami świata. Igrzyska Olimpijskie 1992, Odbyło się w Barcelonie.

Aitor Lagunas jest dziennikarzem sportowym

READ  Uczeń rycerza Kiwi zginął podczas upadku Ashburton

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *