Barnes rządzi w drużynie All Blacks-Irlandia, O’Keeffe wygrywa dla Boksa z Francją

Barnes rządzi w drużynie All Blacks-Irlandia, O’Keeffe wygrywa dla Boksa z Francją

W niedzielnym ćwierćfinale Pucharu Świata w Rugby drużyny All Blacks przeciwko Irlandii doszło do kolejnego zwrotu akcji, a mecz poprowadził angielski sędzia Wayne Barnes.

Przedstawiciele organizacji World Rugby ogłosili nominacje sędziów na najbliższy weekend w fazie pucharowej, a drużyna All Blacks ponownie zmierzy się z Barnesem w ćwierćfinale, podczas gdy Francja będzie gospodarzem Pucharu Świata.

Ostatnim razem, gdy zdarzyło się to 16 lat temu, Barnes stał się wrogiem publicznym nr 1 nowozelandzkich fanów rugby po tym, jak nie trafił w podanie w przód w przededniu jednej z decydujących prób Francji w oszałamiającym meczu z All Blacks w 2007 roku.

W rzeczywistości wrogość wobec Barnesa była tak intensywna, że ​​pewnego razu został uznany za trzeciego najbardziej znienawidzonego człowieka w Nowej Zelandii, po Osamie bin Ladenie i Saddamie Husajnie.

Jednak od tego czasu fani All Blacks solidaryzują się z 44-letnim prawnikiem.

Dodaje to kolejny poziom do weekendowego testu, ponieważ Barnes, przypadkowo, dowodził w Wellington w zeszłym roku, kiedy Irlandia odnotowała swoje pierwsze zwycięstwo w Nowej Zelandii.

Dla Barnesa będzie to rekordowy czwarty ćwierćfinał.

Tymczasem sędzia z Nowej Zelandii Ben O’Keefe został wybrany do poprowadzenia w ten weekend w Paryżu kolejnego ekscytującego ćwierćfinału pomiędzy gospodarzami, Francją i mistrzami świata, RPA.

Nominacja O’Keefe następuje pomimo trudnego roku dla urzędnika, po tym jak padł ofiarą znęcania się i gróźb ze strony fanów Kiwi, którzy „przekroczyli granicę” na początku tego roku po finale Super Rugby, któremu przewodniczył. Spotkał się także z krytyką w zeszłym miesiącu podczas meczu bilardowego Pucharu Świata pomiędzy Irlandią a Springboksami.

Gdzie indziej francuski sędzia Mathieu Raynal poprowadzi ćwierćfinał Anglii przeciwko Fidżi w Marsylii, a Jaco Bieber zagwiżdże na drugi ćwierćfinał w południowym mieście, Walia przeciwko Argentynie.

Bieber nie został nominowany do zakwalifikowania się do półfinału ostatnich mistrzostw świata po tym, jak w Internecie pojawiło się zdjęcie przedstawiające jego demonstrację z kibicami Walii po tym, jak prowadził ćwierćfinałowy mecz pomiędzy Walią a Francją.

READ  Anglia została wygwizdana po przegranym 0:0 meczu ze Stanami Zjednoczonymi w trudnym meczu Pucharu Świata

Reprezentant Republiki Południowej Afryki wyrzucił Sebastiana Vahamahinę za uderzenie łokciem Aarona Wainwrighta w twarz podczas meczu, który Walia wygrała 20-19, a na zdjęciu wydawało się, że naśladuje atak Francuza.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *