Baterie Vape podpalają ciężarówki do recyklingu w Hamilton

Baterie Vape podpalają ciężarówki do recyklingu w Hamilton

Bateria vape spowodowała pożar w ciężarówce do recyklingu – trzeci taki incydent w rejonie Hamilton w ciągu roku.

Akumulator – mniej więcej wielkości kciuka osoby dorosłej – został wyrzucony do ciężarówki recyklingowej rady miasta i zapalił się, gdy był ściskany pod ciśnieniem w czwartek.

Straż pożarna i pogotowie ratunkowe zareagowały na zdarzenie, gasząc pożar. Kierowca EnviroWaste, który zauważył dym i wezwał straż pożarną oraz pogotowie, nie odniósł obrażeń.

Tego typu wypadki były powszechne, powiedziała Tanya Hermann, dyrektor jednostki ds. zrównoważonego odzyskiwania zasobów w radzie, z trzema incydentami w ubiegłym roku albo w ciężarówce do zbiórki, albo w zakładzie zasobów materialnych, gdzie sortowany jest recykling.

„Wszystko to z powodu przedmiotu, który w pierwszej kolejności nie powinien znajdować się w pudle dokującym”.

Stwierdzono, że wszystkie jednorazowe baterie należy oddać do bezpłatnej utylizacji w Centrum Odzyskiwania Zasobów Lincoln Street.

„Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników i kontrahentów. Nikt nie chce ponosić odpowiedzialności za czyjeś obrażenia. Prosimy nigdy nie wyrzucać baterii, bez względu na to, czy są duże, czy małe, na wysypisko śmieci lub do pojemnika na surowce wtórne”.

Lit znajduje się w bateriach odkurzaczy i innych urządzeń, laptopach i skuterach. Baterie AA i AAA również przedostają się do gleby podczas ich zużycia.

rnz.co.nz

READ  Katastrofa samolotu w Nepalu: przyczyna bólu w aresztowaniu mężczyzny w locie

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *