Bay of Plenty Volcanix ogłasza szokujące zwycięstwo nad Auckland Storm w Farrah Palmer Cup

Oakland przegapił swoją szansę na wskoczenie na szczyt ligowej tabeli Farrah Palmer Cup, przegrywając w sobotę 7:3 z Bay of Plenty Volcanic na Mount Monganui.

Zamiast tego, pod koniec weekendu, gdy Canterbury jest liderem, Team Storm jest gotowy do spadnięcia na czwarte miejsce po drugiej porażce z rzędu, a Vulcanx wskoczy na drugie miejsce.

W niskiej jakości rozgrywkach na Blake Park, w których pierwsza połowa była bezbramkowa, próba przechwytu Azalleyaha Maaki w 57. minucie okazała się jedyną próbą w tym meczu, a centrum BOP ścigało się 40 metrów po podaniu Ruaheia Demanta, co spowodowało większe napięcie. Mecz numer 50 w Auckland numer 10.

Bay of Plenty świętuje sobotnie zwycięstwo w Farrah Palmer Cup nad Oakland w Blake Park.

Aaron Gilons/Photosport

To nie było tak, że odwiedzającym brakowało szans i patrzyliby wstecz na zmarnowaną pracę, w czym była ich pierwsza porażka z wulkanami od czasu konkursu spadkowego w 2018 roku (ponieważ Auckland przetrwało spadek w następnym roku wraz z aneksją Northland).

Bramkarz Sophie Fischer zaczerwieniła się po dwóch nieudanych rzutach karnych z prawego przodu w obu połowach, podczas gdy Chryss Viliko i Patricia Maliepo wykonały rzuty karne z bliskiej odległości. dotknąć.

W międzyczasie Fisher jakoś zdołała podjąć trudniejszą próbę otwarcia wyniku meczu w 46. minucie, ale 10 minut później próby Maaki przeciwko grzejącemu bieżnikowi zmieniły dynamikę rywalizacji.

Sophie Fisher przegapiła dwa tee, które okazały się kosztowne w pokonaniu Oakland.

Gospodarze powinni byli awansować o siedem w 70. minucie, kiedy Kiki Taher wystrzeliła piłkę w połowie rzutu karnego z ręki, a pięć minut później skrzydłowy z Oakland, Catlin Vahakulu, wskoczył w prawy róg, tylko po to, by flaga sędziego pomocniczego wystrzeliła w górę. od razu.

READ  Andy Farrell odrzuca „kwaśne winogrona” w związku z konkretnym aspektem porażki Irlandii

Oakland wciąż miał szansę spóźnić się z atakiem z rozbiegu w odległości 22 metrów od BOP, ale bez przerwy atak Alakoka Po’oi w pobliżu linii zakończył się, gdy kapitan Volcanix, Luca Connor, wybił piłkę i wygrał potężny rzut karny.

To było odpowiednie, że to Connor, prostytutka Black Ferns, szybko wbija piłkę, aby ją dotknąć, aby zakończyć konkurs, gdy ostatni gwizdek zobaczył, jak podskakuje w górę iw dół podczas uroczystości, ponieważ jej koledzy z drużyny wkrótce poszli w jej ślady.

Connor powiedział wkrótce potem Sky Sports: „Byłem poruszony, zaniemówiłem na temat sposobu, w jaki poszły nasze dziewczyny, a właściwie przesłaniem było powrót na własną rękę, granie w rugby”.

„Obie strony się ścierały, było naprawdę ciężko”.

Tymczasem drugi sobotni mecz w Premier League był desperacką walką między dwoma drużynami szukającymi pierwszego zwycięstwa w sezonie, gdy Manukau Heat pokonał Cyclone Manawatu 19-13 na Central Energy Trust Arena w Palmerston North, a skrzydłowy Robbie Toei grał. podczas prób odwiedzających.

W drugiej rundzie Pierwszej Dywizji Otago Spirit odniósł dwa zwycięstwa na dwa dzięki przekonującemu zwycięstwu 39-10 nad Northland Cory w Forsyth Bar w Dunedin, podczas gdy Tasman pokonał deficyt w pierwszej połowie 12-10, zdobywając 27-17 zwycięstw nad Taranaki i U na Trafalgar.Park w Nelson.

W niedzielę Hawke’s Bay Tui pojechał na północ, aby pokonać North Harbor Hibiscus 32-5 w meczu o mistrzostwo na North Harbor Stadium.

Wellington Pride miał gościć Waikato na starcie premiera w Borero późnym niedzielnym popołudniem.

Szybki przegląd

Farah Palmer Cup, trzeci tydzień

Zatoka Obfitości Vulcanix 7 (Azalleyah Maaka spróbuj; Kiki Tahere con) Burza w Auckland 3 (Pióro Sophie Fisher). HT: 0-0.

Manukau Hit Dzielnice 19 (Ruby Tui 2 próby; pióro Hazel Tubic 3) Tajfun Manawatū 13 (Próba Lauren Balcelli; Pen Carys Dallinger 2). HT: 5-3.

READ  Kreml nazywa polską decyzję o zmianie nazwy Kaliningradu na akt wrogości

Tasmański 27 (Bethan Manners, Becky Davidson, Laura Bayfield Tries; Cassia Siataga 3 con, 2 długopisy) Taranaki i Yu 17 (Danica Northcote-Wirewa, Kelly Simpson, Sharna Tito-Green próbuje; Danielle Muggeridge con.) HT: 10-12.

39- Masud (Ochena Campbell, Page Church, Cheyenne Cunningham, Sherry Hume, Kiana Wieretta Tries; Georgia Cormick 4 con, Ołówki) Korea Północna 10 (Kerry Johnson próbowała; Crystal Murray oszust, długopis). HT: 20-3.

Zatoka jastrzębia 32 (Nicolet Adamson 2, Gemma Woods, Melanie T. Whitey, próbuje Jimmy Robin; Kristen Cottrell 2 con, długopis Emma Jensen) Port Północny 5 (Próbuje Melita Williams).