Bayern dopracował swoją idealną fazę grupową, wygrywając z Interem ▷ SportsBrief.com

Eric Maxim Choupo-Moting we wtorek strzelił szósty mecz z rzędu dla Bayernu Monachium. Zdjęcie: Christoph Stach/AFP
Źródło: Agencja France-Presse

Eric Maxim Choupo-Moting kontynuował swoją zabójczą błyskotliwość w linii ataku Bayern Monachium We wtorek, gdy niemieccy giganci pokonali Inter Mediolan 2:0, aby ukończyć rekordową fazę grupową Ligi Mistrzów.

Chubu Moting strzelił gola w szóstym meczu z rzędu, po wspaniałym uderzeniu z dystansu w drugiej połowie, co dało Bayernowi bezpieczną wygraną w Monachium.

Wygrana to sześć zwycięstw w sześciu meczach fazy grupowej dla Bayernu – drugi raz z rzędu i trzeci raz od czterech lat dokonali tego wyczynu.

Ponieważ Bayern już wygrał grupę, a Inter zapewnił sobie drugie miejsce przed rozpoczęciem meczu, obaj trenerzy odpoczywali kilku gwiazdorskich graczy w tym, co w zasadzie było gumowym martwym meczem w grupie C.

Jednak mecz był nadal bezsilny w pierwszych minutach, ponieważ obaj bramkarze byli testowani przez kłujące ataki z dystansu Joshuy Kimmicha i Nicolo Parilli.

Przeczytaj także

Lyon Blanc wygrywa dwukrotną francuską ligue 1

Inter był zdenerwowany, że później nie otrzymał kary Sadio Mane Wydawał się blokować strzał Barilli z podniesionymi rękami.

Ekscytująca funkcja: Sprawdź dokładne wiadomości dla Was ➡️ Znajdź blok „Polecane dla Ciebie” i ciesz się!

Bayern ponownie uciekł w dalszej części pierwszej połowy, kiedy Lautaro Martinez trafił dośrodkowaniem Robina Goossensa nad poprzeczką z bliskiej odległości.

Jednak gospodarze powoli odzyskali kontrolę i po pół godzinie wykonali przyzwoity rzut rożny.

Martinez po raz kolejny zrobił niefortunną figurę, gdy wpadł w pole karne, pozwalając Benjaminowi Pavardowi wejść bez przeszkód i wejść do gry otwierającej.

Chubu Moting po przerwie trafił w siatkę zgrabnym strzałem z góry, ale bramka została wykluczona jako spalony.

Weteran napastnika wciąż jest jednak w nieodpartej formie i nic nie mogło go powstrzymać, gdy Bayern po raz drugi strzelił w górny róg w 73 minucie.