Bayern Monachium inicjuje plany awaryjne, aby zastąpić Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdominuje następne letnie okienko transferowe Bayernu Monachium. Polski napastnik postanowił nie podpisywać nowego kontraktu z mistrzami Niemiec. Lewandowski zamierza przeprowadzić się latem, kiedy wkracza w ostatnie 12 miesięcy swojego obecnego kontraktu w Bawarii.

Niedawna krytyka w niemieckich mediach sugeruje, że Bayern również jest na odwrocie, jeśli chodzi o ewentualne odejście Lewandowskiego. Choć Lewandowski w przyszłym sezonie skończy 34 lata, Bayern rozstanie się z nim latem tylko wtedy, gdy zainteresowane kluby złożą odpowiednią ofertę. Bawarski klub raczej nie zaoferuje zniżki ze względu na stan jego kontraktu.

Tymczasem Bayern również zaczyna przygotowywać grunt pod wzmocnienie ataku, jeśli Lewandowski sfinalizuje transakcję transferową w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wcześniej w tym tygodniu niemiecki Sky Sports wskazał, że Sadio Mane z Liverpoolu jest tego lata celem numer jeden Recordmeistera. Raport Sky Sports został poparty przez inne duże niemieckie media.

Dla mnie Christian Falk ze SportBildDe Rotten nawiązał już kontakt z przedstawicielami Sadio Mane. Senegalski napastnik również zawarł ostatnie 12 miesięcy swojego obecnego kontraktu z Liverpoolem. Pomimo zainteresowania Rekordmeistera, jest dużo pracy, aby zrealizować ten transfer.

Falk potwierdził również, że de Rotten skontaktował się z agentem drużyny Stuttgartu, Sasą Kalagdich. Kalajdzic był ściśle związany z przeprowadzką do Bawarii w tym sezonie. Młody austriacki napastnik raczej nie zostanie uznany za bezpośredniego zastępcę Lewandowskiego.

chwila, Mike Frog z Telegraaf Bayern zgłosił zainteresowanie napastnikiem Ajaksu Sebastianem Hallerem. Holenderski dziennikarz potwierdził, że trwa wyścig między De Rotten a Borussią Dortmund o podpisanie kontraktu z Hallerem. Niemieckie media powiązały byłego napastnika West Ham z przeprowadzką do Bawarii.

Bayern nie będzie miał bezpośredniego następcy Lewandowskiego na obecnym rynku. Na rynku transferowym nie ma napastnika, który dorównałby produkcji polskiego napastnika w ostatnich trzech sezonach. Die Roten musi być bardzo kreatywny, jeśli chodzi o zastępowanie bramek Lewandowskiego. Być może będą musieli podpisać napastników, aby wypełnić ogromną pustkę pozostawioną przez niego.

Tymczasem Herbert Hainer powiedział: TZ Lewandowski musi wypełnić kontrakt, który wygasa w 2023 roku. Jest prawdopodobne, że najbliższe tygodnie będą meczem szachowym agenta Lewandowskiego z de Rottenem. Obie strony będą dążyć do uzyskania możliwego wyniku poprzez rozwiązanie obecnej sytuacji.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top