Benji Marshall ogłasza nagły powrót Rugby League do Wests Tigers

Wkrótce po odejściu z miejsca, w którym rozpoczęła się jego błyskotliwa kariera w lidze rugby, Benji Marshall powraca do Wests Tigers.

Marshall od czasu swojego debiutu w 2003 roku zaliczył 346 występów we wspólnym klubie w dwóch kadencjach i powrócił jako oficjalny ambasador klubu po zakończeniu kariery pod koniec sezonu 2021.

Oglądaj wszystkie akcje ICC T20 World Cup na żywo i wyłącznie w Fox Cricket, dostępne na Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś.

36-latek został bezceremonialnie porzucony przez Tygrysy pod koniec sezonu 2020 i cieszył się ostatnim rokiem swoich dni gry z The Rabbitohs.

Ale z Timem Shainsem – trenerem, który pomógł przejąć funkcję jedynego premiera klubu – w 22-letniej historii klubu – jako nowego dyrektora drużyny piłkarskiej, Marshall powraca.

Możliwość powrotu do „klubu, który zawsze kochałem” była wielką atrakcją dla Marshalla, który stara się pomóc w każdy możliwy sposób, aby finały Tygrysów nie wyschły długo po sezonie 2022.

„West Tigers i ich fani byli częścią mojej rodziny przez większość mojej kariery i nie mogę się doczekać dalszej wspólnej podróży” – powiedział Marshall w oświadczeniu klubowym.

„To nowa i ekscytująca rola, która pozwala mi wnosić wkład do klubu na wiele sposobów, zarówno na boisku, jak i poza nim.

„Nie mogę się doczekać, aby pomóc w rozwoju kolejnej generacji graczy West Tiger, którzy przejdą naszą ścieżkę i odegrają rolę w dalszym sukcesie tego fantastycznego klubu”.

Benji Marshall wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Zdjęcie: Cameron Spencer/Getty ImagesŹródło: Getty Images

CEO Tigers, Justin Pascoe, ledwo mógł powstrzymać swój entuzjazm na myśl o powrocie Marshalla do klubu i pomocy w niezdolności do gry.

– W imieniu wszystkich w klubie chciałbym wyrazić, jak bardzo jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Benjiego Marshalla z powrotem w jego ojczystym kraju West Tigers – powiedział Pascoe.

„Bengy jest ściśle związany z dziedzictwem i genetyką Wests Tigers, a jego powrót do klubu jest czymś, z czego jesteśmy bardzo dumni.

„Nie mam wątpliwości, że będzie miał trwały wpływ na relacje, które budujemy w klubie, a nasi dumni członkowie, partnerzy i fani na całym świecie będą zachwyceni, widząc go ponownie w barwach Wests Tigers, z którymi jest tak bardzo synonimem”.

W roli Marshalla będzie asystował klubowi w wielu różnych dywizjach, koncentrując się na torach i rozwoju.

Kiwi będzie również wspierać Tygrysy komercyjnie, w tym uczestniczyć w wielu oficjalnych imprezach klubowych i wydarzeniach przez cały sezon 2022.

To dość zaskakujący powrót, biorąc pod uwagę chaotyczny sposób rozstania Marshalla i Tygrysów.

Half-Star miał nadzieję przejść na emeryturę jako tygrys, ale nie mógł ukryć frustracji, że nie dał mu szansy.

„To było trochę rozczarowujące – ale kiedy opuściłem Tygrysy po raz pierwszy, nie sądziłem, że będzie można wrócić i zagrać tutaj ponownie” – powiedział NRL 360 w 2020 roku.

„Żałuję, że nie przeszedłem na emeryturę z gry w Wests Tigers. Czuję, że gdybym chciał grać dalej, być może będę musiał zagrać gdzie indziej. Nie jest zły – po prostu chciałby, żebym mógł tutaj przejść na emeryturę.

„Byłem trochę rozczarowany metodą, którą odkryłem i przeczytałem w gazetach. Miałem dobrą pogawędkę z trenerem, a on ustalił, na czym stoję.

„Kiedy słyszysz z innych źródeł, które nie są trenerem ani klubem – chcesz wiedzieć, czy to prawda, czy nie. To część gry w najwyższej klasy rugby – kluby muszą podejmować trudne decyzje”.

Benji Marshall przeszedł na emeryturę po pokonaniu Souths w Wielkim Finale NRL w 2021 roku. Zdjęcie: Chris Hyde/Getty ImagesŹródło: Getty Images
READ  Matti Kasch: Mam związki w Polsce, ale nigdy tam nie byłem | Polska

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top