Biden: Wojna w Rosji to „ludobójstwo”, a Putin próbuje „wymazać” Ukrainę

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że rosyjska wojna na Ukrainie jest „ludobójstwem”, oskarżając prezydenta Władimira Putina o próbę „wymazania idei bycia Ukraińcem”.

„Tak, nazwałem to ludobójstwem” – powiedział dziennikarzom w stanie Iowa we wtorek (czasu lokalnego) na krótko przed wejściem na pokład Air Force One. „Staje się coraz jaśniejsze i bardziej oczywiste, że Putin po prostu stara się stłumić ideę bycia Ukraińcem. ”.

Podczas wcześniejszego wydarzenia w Menlo w stanie Iowa, odnosząc się do wysokich cen energii w czasie wojny, Biden wskazał, że wierzy, iż Putin dokonuje ludobójstwa na Ukrainie, ale nie podał żadnych szczegółów. Ani on, ani jego administracja nie ogłosili nowych konsekwencji dla Rosji ani pomocy dla Ukrainy po publicznej ocenie Bidena.

Uwagi Bidena spotkały się z pochwałami ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który zachęcał zachodnich przywódców do używania tego terminu w odniesieniu do rosyjskiej inwazji na jego kraj.

Czytaj więcej:
* Biden wzywa Putina do stawienia czoła zbrodniom wojennym w związku z okrucieństwami w Buczy na Ukrainie
* Prezydent Rosji Władimir Putin broni wojny na Ukrainie, badając możliwe użycie broni chemicznej
* Dwukrotnie otruty krytyk z Kremla Władimir Kara-Murza aresztowany kilka godzin po tym, jak nazwał rząd Putina „reżimem zabójców”
* Inwazja na Ukrainę: Putin mówi, że rosyjska ofensywa będzie kontynuowana podczas rzadkich wystąpień publicznych

„Prawdziwe słowa dla lidera REAL POTUS” – napisał na Twitterze.

„Nazywanie rzeczy po imieniu jest niezbędne do przeciwdziałania złu. Jesteśmy wdzięczni za udzieloną do tej pory amerykańską pomoc i pilnie potrzebujemy cięższej broni, aby zapobiec dalszym rosyjskim okrucieństwom”.

Traktat ONZ, którego stroną są Stany Zjednoczone, definiuje ludobójstwo jako działania podejmowane „z zamiarem zniszczenia, w całości lub w części, grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej”.

READ  103 nowe sprawy społeczne, jeszcze jedna śmierć z powodu covid

Byli przywódcy USA często Uniknęli oficjalnego ogłoszenia krwawych kampanii, takich jak te, które Rosja rozpoczęła na Ukrainie Jako ludobójstwo niechęć do wprowadzenia zobowiązania wymaga na mocy konwencji międzynarodowej, aby państwa sygnatariusze interweniowały po formalnym zdefiniowaniu ludobójstwa.

To zobowiązanie było postrzegane jako uniemożliwienie prezydentowi Billowi Clintonowi ogłoszenia, na przykład, ludobójstwa zamordowanego przez rwandyjskich Hutu 800.000 Tutsi w 1994 roku.

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że wojna Rosji na Ukrainie dobiegła końca "Ludobójstwo

Karolina Custer/AFP

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że wojna Rosji na Ukrainie jest „ludobójstwem”.

Biden powiedział, że to od prawników zależy, czy zachowanie Rosji spełnia międzynarodowe standardy ludobójstwa, jak twierdzili ukraińscy urzędnicy, ale powiedział: „wydaje mi się, że tak”.

„Dosłownie pojawia się więcej dowodów na okropne rzeczy, które Rosjanie zrobili na Ukrainie, i będziemy coraz więcej dowiadywać się o zniszczeniach i pozwolić prawnikom decydować na arenie międzynarodowej, czy ma kwalifikacje” – powiedział.

W zeszłym tygodniu powiedział Biden Nie wierzył, że działania Rosji stanowiły ludobójstwo, choćby dlatego, że stanowiły „zbrodnie wojenne”.

Podczas podróży do Europy w zeszłym miesiącu Biden stanął w obliczu kontrowersji w związku z oświadczeniem składającym się z dziewięciu słów, najwyraźniej popierającym zmianę reżimu w Moskwie, co oznaczałoby radykalny zwrot w kierunku bezpośredniej konfrontacji z innym krajem uzbrojonym w broń nuklearną.

– Na litość boską, ten facet nie może utrzymać się przy władzy – powiedział Biden.

Komentarz wyjaśnił kilka dni później: „Wyrażałem moralne oburzenie, jakie czułem wobec tego człowieka. Nie informowałem o zmianie polityki”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top