Bloki budulcowe RNA dostrzeżone w centrum Drogi Mlecznej

Bloki budulcowe RNA dostrzeżone w centrum Drogi Mlecznej

Miękki czerwony obłok molekularny w Drodze Mlecznej.

Zespół naukowców powiedział, że znalazł niektóre elementy budulcowe RNA w obłoku molekularnym w pobliżu centrum Drogi Mlecznej. To odkrycie ma wpływ na teorie dotyczące powstania życia na Ziemi – a być może gdzie indziej.

Obłok molekularny nazywa się G + 0,693-0,027. Zespół astrofizyków, astrobiologów i chemików przeprowadził badanie chmury za pomocą dwóch teleskopów w Hiszpanii, aby rozszyfrować szczegóły jej składu chemicznego.

RNA jest cząsteczką znajdującą się we wszystkich żywych komórkach i zachowuje się podobnie do DNA, chociaż jest jednoniciowy. tam Dowód Ten RNA mógł poprzedzać DNA, w oparciu o laboratoryjne obserwacje rybosomów, które składają się z RNA.

Jednak to, czy starożytne RNA może stymulować życie, to inna kwestia. DziesiątyZespół odkrył niedawno w chmurze kilka cząsteczek organicznych, które są częścią grupy zwanej nitrylami, która mogła mieć znaczenie w generowaniu RNA we wczesnym wszechświecie; Wyniki zespołu były Opublikowano dzisiaj In Frontiers in Astronomia and Space Science.

Na granicy powiedział Victor Rivilla, astrobiolog z Narodowego Instytutu Technologii Kosmicznych w Madrycie Wydanie.

The Hipoteza świata RNA Przypuszcza się, że RNA o aktywności genetycznej i metabolicznej było niezbędne do powstania życia. a Kilka studiów w latach 90. Pokazał, że RNA mogło rozpocząć życie, jakie znamy, ponieważ może wykonywać pracę genetyczną, jak DNA, ale może katalizować reakcje, takie jak białka. Jest też Problemy z teoriąale mimo wszystko ciekawe do przemyślenia.

„Nadal brakuje kluczowych cząstek, które są trudne do wykrycia” – powiedział w tym samym komunikacie Isascon Jiménez Serra, astrofizyk z National Institute of Space Technology. „Na przykład wiemy, że pochodzenie życia na Ziemi może również wymagać innych cząsteczek, takich jak lipidy, które są odpowiedzialne za powstawanie pierwszych komórek. Dlatego powinniśmy również skupić się na zrozumieniu, w jaki sposób lipidy powstają z prostszych prekursorów dostępnych w ośrodek międzygwiezdny”.

Najstarszy dowód istnienia życia na Ziemi pochodzi z stromatolitów sprzed 3,5 miliarda lat, które są osadowymi konglomeratami, które pradawne bakterie wytwarzały w miarę wzrostu. Jeśli na Marsie istnieje skamieniałe życie, najlepiej przypuszczać, że prawdopodobnie tak jest Wygląda mniej więcej tak.

Ale przed stromatolitami coś było potrzebne, aby zasiać życie po uformowaniu się Ziemi. Jedna z teorii mówi, że wszystkie składniki potrzebne do życia przybyły na Ziemię około 4 miliardów lat temu (Daj lub weź kilkaset milionów lat), w okresie zwanym późnym ciężkim bombardowaniem.

Podczas bombardowania Ziemia i Księżyc zostały zaatakowane przez asteroidy i komety, czego dowód jest teraz ukryty w skorupie planety (i powierzchni Księżyca). Możliwe, że nitryle, takie jak te, które odkrył ostatni zespół, trafiły na niektóre z tych starożytnych asteroid, po prostu Sugeruje się, że woda w stanie ciekłym dotarła do naszej planety.

Nitryle znajdują się również w wielu protogwiazdach, meteorytach, a nawet w atmosferze Tytana. Największy księżyc Saturna. To przypomnienie, że jesteśmy w wielkiej kosmicznej zupie, która była mieszana przez miliardy lat – składniki unoszą się wszędzie.

„Zawartość chemiczna G + 0,693-0,027 jest podobna do zawartości innych obszarów gwiazdotwórczych w naszej galaktyce, podobnie jak zawartość obiektów Układu Słonecznego, takich jak komety” – powiedział Rivella. „Oznacza to, że jego badania mogą dać nam ważny wgląd w składniki chemiczne, które były dostępne w mgławicy i które dały początek naszemu układowi planetarnemu”.

Nie od razu Rzym zbudowano, podobnie jak życie na ziemi. Bez względu na to, jakie życie mogło już powstać, aby rozpocząć, potrzebne były takie rzeczy jak RNA. Źródło tego RNA pozostaje tajemnicą, ale fakt, że jego cegiełki można znaleźć nawet w pobliżu centrum Drogi Mlecznej, sugeruje, że cząsteczki organiczne są rozproszone po naszej galaktyce. Czy to też oznacza życie… cóż, naukowcy będą musieli się tylko rozglądać.

Więcej: Naukowcy znaleźli nowe okno na piekielną starożytną Ziemię

READ  Florona: Rzadka jest podwójna infekcja Covid i grypa w Izraelu

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *