Boring przedstawia projekt tunelu, który ma dotrzeć do Boca Chica podczas startu SpaceX

Firma Boring Company (TBC) spotkała się z urzędnikami hrabstwa Cameron, aby omówić możliwość projektu tunelu rozciągającego się od South Padre Island (SPI) do plaży Boca Chica.

Na początku lata Boring przedstawił pomysł na tunel SPI-Boca Chica administratorowi hrabstwa Cameron Pete Sepulveda Jr. i architektowi hrabstwu Benjaminowi Wershamowi. Urzędnicy hrabstwa Cameron rozważają udostępnienie ludziom części plaży Boca Chica nawet podczas blokady.

Aktywność SpaceX stale rośnie wraz z rozwojem programu Starship. Tylko w sierpniu hrabstwo Cameron wydało co najmniej 13 tymczasowych i sporadycznych zawiadomień o porządku publicznym. Zamknięcia z powodu działań SpaceX.

Aby zapewnić ludziom dostęp do plaży podczas zamknięcia, firma The Boring Company zaproponowała wykopanie tunelu od południowego krańca SPI do północnego krańca plaży Boca Chica.

„Z tego, co rozumiemy ze SpaceX, duża część plaży może pozostać otwarta, jeśli jest do niej dostęp, nawet jeśli droga jest zamknięta i część plaży jest zamknięta” – powiedział Sepulveda. Brownsville Herald.

Sepúlveda wskazał, że propozycja była w tej chwili tylko koncepcją i że konieczne jest dogłębne badanie, aby sprawdzić, czy tunelowanie SPI-Boca Chica jest wykonalne. Firma wiertnicza będzie musiała wziąć pod uwagę wiele czynników związanych z tunelem, jeśli chce kontynuować projekt, w tym fakt, że powiat może nie być zainteresowany opłaceniem projektu.

„(Płacenie za to) nie jest czymś, o co hrabstwo się troszczy” – powiedział Sepulveda. To byłoby dla nas odstraszające. Tak naprawdę nie zagłębialiśmy się w te szczegóły, ale kiedy już to zrobimy, nie będziemy mogli uczestniczyć w żadnym rodzaju finansowania.

W Las Vegas The Boring Company posiada dwa tunele: pętlę Las Vegas Convention Center (LVCC) i pętlę Vegas.

Pętla LVCC jest zarządzana przez Zarząd Centrum Kongresowego Las Vegas (LVCVA), który zgodził się płacić TBC miesięczną opłatę za utrzymanie operacji i testowanie systemu. Z drugiej strony pętla Vegas to W pełni finansowane i obsługiwane przez firmę The Nudne. Cameron County może rozważyć takie rozwiązanie jak Vegas Loop Company Tunnel i SPI-Boca Chica Boring Company.

READ  Helikopter NASA Mars leci w „wyczerpującej” podróży po awarii Mars

Zespół Teslarati byłby wdzięczny za kontakt. Jeśli masz jakieś wskazówki, skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] lub przez Twitter @Piotr_Muzyk.

Boring przedstawia projekt tunelu, który ma dotrzeć do Boca Chica podczas startu SpaceX


Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *