Bournemouth 3:0 Manchester United (10 grudnia 2023) Analiza meczu

Manchesteru United U siebie zostali upokorzeni 3:0 Bournemouth w Premier League w sobotę po raz kolejny wywierana była presja na głównym trenerze Eriku ten Hagu.

Zwycięstwo w środku tygodnia zakończone Chelsea Dało powód do optymizmu, ale utrzymujące formę Bournemouth ujawniło, jak daleko upadło Ten Hag United w tym sezonie.

Transmisja w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i więcej (USA)

Holender wyglądał na przygnębionego, gdy w deszczu patrzył na Old Trafford, jak jego słaba drużyna została wszechstronnie pokonana i miała szczęście, że nie przegrała większą przewagą.

Kibice z Bournemouth naśmiewali się z Ten Hag, skandując: „Rano zostaniesz zwolniony”, podczas gdy kibice gospodarzy głośno wygwizdywali po ostatnim gwizdku, mimo że wielu z nich już dawno opuściło boisko.

Czwarta porażka United u siebie w lidze w tym sezonie nie wzbudziła większych nadziei przed przyszłotygodniowym meczem, który trzeba wygrać Bayern Monachium W Lidze Mistrzów.

Manchester United ma w tym sezonie problemy z utrzymaniem spójności w swoich wynikach.

Ollie Scarfe/AFP za pośrednictwem Getty Images

„W każdym meczu musisz dawać z siebie wszystko, zaczynając od koncentracji. Kiedy zaczniesz tak jak my, zginiesz” – powiedział Ten Hag. „To dobrzy rywale, ale musimy się poprawić. Muszę wziąć za to odpowiedzialność.

„Rozumiem, że kibice są rozczarowani i sfrustrowani. Wszyscy jesteśmy, ale musimy grać lepiej i pokazywać to w każdym meczu, a nie zapewniać świetnego poziomu z jednego meczu na drugi. „

Dla Bournemouth, które wygrało różnicą dwóch bramek do jednego Dominik Solanke, Filip Billing I Marcus SenseiByło to ich pierwsze zwycięstwo w historii na Old Trafford i czwarte w pięciu meczach ligowych.

Po niepewnym początku sezonu klub z Południowego Wybrzeża kwitnie obecnie pod okiem intensywnego stylu trenera Andoniego Iraoli, a obawy o spadek szybko znikają.

Objęli prowadzenie już po pięciu minutach Lewisa Cooka Przedarł się przez obronę United i podał piłkę Solanke, który ładnie zdobył bramkę.

READ  Poszedłeś bez pozwolenia? Utrzymuje się niepewność co do przyszłości gwiazdy piłki nożnej Ferenca Abe Erci

Solanke był bliski podwyższenia na 2:0 przed końcem pierwszej połowy, kiedy Cook ponownie podał mu piłkę, ale tym razem jego strzał trafił w słupek.

United w końcu zaczęło grozić wyrównaniem w drugiej połowie po wprowadzeniu Rasmusa Hoglunda Z ławki zamiast Antoni Martial.

Hoglund W Antoni Strzały zostały szybko zablokowane i Diogo Dalota Kolejny strzał w boczną siatkę.

Jednak United przegrali z Bournemouth dwoma bramkami w ciągu pięciu minut, a zarówno Billing, jak i Sensi strzelili po dwa gole główkami spoza boiska. Marcusa Taverniera Przejęcia, gdy obrona United przebiegała nieprzerwanie.

Bournemouth szukało kolejnych bramek, ale bardzo późno zabrakło im czwartej bramki Dango Ouattary Podał piłkę i strzelił gola, ale po kontroli VAR jego strzał nie został uznany w przypadku piłki ręcznej.

Zwycięstwo Bournemouth nie było dla nich przyjemne i klubowi udało się w miarę bezpiecznie zająć 13. miejsce. W przypadku szóstego w tabeli United wciąż mają jeden krok do przodu i dwa kroki do tyłu, co niweczy całą dobrą pracę, którą wykonali po imponującym środowym zwycięstwie nad Chelsea.

Zespół Ten Hag przegrał w tym sezonie 11 z 23 meczów we wszystkich rozgrywkach.