Butelka szkockiej whisky może osiągnąć na aukcji nawet 2,5 miliona dolarów

Butelka szkockiej whisky może osiągnąć na aukcji nawet 2,5 miliona dolarów

Dom aukcyjny Sotheby’s podał, że butelka „najbardziej poszukiwanej szkockiej whisky” trafi na aukcję w przyszłym miesiącu, a szacunkowa cena wyniesie do 1,2 miliona funtów (2,5 miliona dolarów nowozelandzkich).

Powiedziała, że ​​96-letnia butelka single malt z destylarni The Macallan – The Macallan Adami 1926 – trafi do sprzedaży w Londynie 18 listopada, a jej szacunkowa cena wyniesie ponad 750 000 funtów (1,6 miliona dolarów nowozelandzkich). Przedsprzedaż rozpocznie się 1 listopada.

Egzemplarz The Macallan 1926 został sprzedany przez Sotheby’s w 2019 roku za 1,5 miliona funtów (3,1 miliona dolarów nowozelandzkich), co jest rekordem w przypadku jakiejkolwiek butelki wina lub mocnego alkoholu.

Pojawienie się na aukcjach trzech różnych rodzajów butelek whisky w latach 2018 i 2019 doprowadziło do trzykrotnego pobicia rekordu.

„Macallan 1926 to jedyna whisky, którą każdy aukcjoner chce sprzedawać i każdy kolekcjoner chce posiadać” – powiedział Johnny Fowle, szef działu alkoholi Sotheby’s.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością przyniesienia butelki na aukcję Sotheby’s po raz pierwszy, odkąd cztery lata temu ustanowiliśmy rekord tego rocznika”.

Po leżakowaniu w beczkach po sherry przez sześć dekad, zabutelkowano jedynie 40 butelek The Macallan 1926, co czyni go najstarszym rocznikiem w destylarni.

Sotheby’s twierdzi, że niektóre z 40 egzemplarzy zostały zaoferowane klientom Macallan, a aż 14 zostało ozdobionych piękną i rzadką marką Macallan, łącznie z płytą.

Włoski ilustrator Valerio Adami zaprojektował etykiety na 12 butelkach, w tym na butelce, która trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Oferowana do sprzedaży butelka jest pierwszą, która została odnowiona przez destylarnię przed aukcją. Obejmowało to wymianę korków i nałożenie nowego kleju na rogi etykiet butelek.

READ  Kultowa marka słodyczy Sara Lee wchodzi do administracji

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *