Być może zniszczenie Peregrine'a było najlepszym rozwiązaniem

Być może zniszczenie Peregrine'a było najlepszym rozwiązaniem

W zeszłym tygodniu świat kosmiczny patrzył z przerażeniem i niedowierzaniem, jak pierwszy amerykański lądownik księżycowy od czasu, gdy Apollo wystartował na Księżyc, natychmiast napotkał problemy. Niestety, Peregrine wkrótce znalazł się w trudnej sytuacji, gdy wyciek paliwa ostatecznie zmusił firmę Astrobotic do przekierowania lądownika z powrotem na Ziemię, gdzie uległ pewnemu zniszczeniu w wyniku spalenia podczas ponownego wejścia w atmosferę.

Chociaż nie jest to najbardziej ekscytujący koniec jednej z najbardziej oczekiwanych misji kosmicznych 2024 roku, zniszczenie słynnego lądownika Astrobotic mogło być najlepszym rozwiązaniem, a według niektórych raportów zostało zainicjowane przez NASA.

Widzisz, Peregrine był pierwszą misją kosmiczną Astrobotic. W związku z tym firma wciąż się wiele uczy. Co jest całkowicie w porządku. Kiedy jednak lądownik Peregrine podczas swojej misji stanął w obliczu zniszczenia, firma Astrobotic zwróciła się do NASA.

Źródło obrazu: helen_f/Adobe

Według dyrektora generalnego Astrobotic, Johna Thorntona, NASA zaleciła powrót lądownika na Ziemię, gdzie można go było bezpiecznie wyrzucić, ponieważ spłonął podczas ponownego wejścia na ląd. (przez Ars Technica)

Jasne, mogli spróbować dotrzeć na Księżyc. W rzeczywistości wyciek paliwa, który był przyczyną całego zamieszania, zdawał się ustać, zanim statek kosmiczny odleciał.

Jednak przeniesienie Peregrine'a z toru lotu i z powrotem na Ziemię, gdzie mógłby bezpiecznie znaleźć zniszczenie, wymagałoby uruchomienia głównych silników. Takie działanie prawdopodobnie spowodowałoby eksplozję całego obiektu, zalewając przestrzeń wokół Księżyca gruzami.

W miarę kontynuowania prac nad nadchodzącymi misjami Artemidy wypompowanie ton śmieci w przestrzeń wokół Księżyca prawdopodobnie nie jest najmądrzejszym posunięciem. Z tego powodu NASA zaleciła pozostawienie sokoła wędrownego w atmosferze ziemskiej. Oczywiście oznaczało to niepowodzenie misji. Oznacza to jednak również, że późniejsze misje nie będą musiały unikać gruzu podczas podróży na Księżyc.

READ  Dane z InSight wskazują, że Mars ma całkowicie płynne jądro i wewnętrzną anomalię masy

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *