Były agent nieruchomości West Auckland, Aaron Dreyer, stoi w obliczu zarzutów upadłościowych

Aaron Driver rozmawia z pracownikami The Fish and Chippery na Richmond Rd, Gray Lynn w czerwcu 2021 r. Zdjęcie/NZME

Były agent nieruchomości, Aaron Driver, został oskarżony o złamanie zasad upadłości, a jeśli zostanie skazany, grozi mu do dwóch lat więzienia.

Ale nieujawniony bankrut przysięga bronić zarzutów przeciwko niemu i twierdzi, że wiedział tylko, że jest ścigany przez MBIE Herolda.

Drever zarobił miliony sprzedając domy w West Auckland, zanim został pozbawiony licencji na nieruchomości w 2016 roku.

Zbankrutował w 2019 r. po upadku Grocer’s Market – po tym, jak próbował ponownie uruchomić upadłą markę supermarketów Nosh – i został uznany za osobiście odpowiedzialnego za prawie pół miliona długów.

Śledztwo MBIE rozpoczęło się w zeszłym roku w związku z rzekomymi powiązaniami Drevera z siecią restauracji fast food w Auckland – The Fish and Chippery – oraz likwidacją firmy Fish and Chip, należącej do bogatego australijskiego biznesmena w maju zeszłego roku, The Fish and Chip Spółka.

Aaron Driver w swoim sklepie, The Grocer's Market, zanim zbankrutował i został uznany za osobiście odpowiedzialnego za prawie 500 000 dolarów długu.  Zdjęcie/NZME
Aaron Driver w swoim sklepie, The Grocer’s Market, zanim zbankrutował i został uznany za osobiście odpowiedzialnego za prawie 500 000 dolarów długu. Zdjęcie/NZME

Teraz Herald może ujawnić, że Zespół ds. Uczciwości i Egzekwowania Prawa (IET) MBIE wniósł przeciwko Dreverowi sześć zarzutów w Sądzie Okręgowym w Auckland za naruszenie prawa upadłościowego.

Obejmują one trzy zarzuty związane z zaciągnięciem kredytu podczas nieuprawnionego bankructwa, dwa związane z uczestnictwem w zarządzaniu spółką w czasie nieuprawnionego bankructwa, a jeden związany z niezłożeniem oświadczenia o stanie rzeczy do oficjalnego agenta.

Vanessa Cook, dyrektor IET, powiedziała Heraldowi, że zarzuty postawiono 8 czerwca. Drever ma pojawić się po raz pierwszy w podopiecznych jeszcze w tym miesiącu.

Cook powiedział, że zarzuty dotyczące współzarządzania spółką są zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat i „związane są z rzekomym udziałem w bankructwie dwóch firm z Auckland”.

Trzy zarzuty o zaciągnięcie kredytu zagrożone są karą do 12 miesięcy pozbawienia wolności i/lub grzywną w wysokości 5 000 USD „i wynikają z działań rzekomo podjętych przez upadłego w stosunku do jednej z firm, w których został oskarżony”.

READ  Podróżuj chaos trzeci dzień z rzędu na lotnisku w Sydney

Ponadto za jedyny zarzut nieuzupełnienia zeznania prawnego groziła kara do 12 miesięcy pozbawienia wolności i/lub grzywna w wysokości 5000 USD.

Cook odmówił podania, ile rzekomo pożyczył Drever lub kto pożyczył pieniądze.

Przedsiębiorca Bondi, Andrew Phillips, zlikwidował swoją firmę The Fish and Chip Co Ltd w zeszłym roku po zainwestowaniu w firmę ponad 100 000 USD.

Były agent nieruchomości Aaron Drever stoi w obliczu zarzutów upadłościowych z powodu jego rzekomych powiązań z firmą produkującą ryby z frytkami.  zdjęcie/plik
Były agent nieruchomości Aaron Drever stoi w obliczu zarzutów upadłościowych z powodu jego rzekomych powiązań z firmą produkującą ryby z frytkami. zdjęcie/plik

Powiedział likwidatorom, że wierzy, iż kupuje trzy firmy Fish and Chipre w Birkenhead, Onyonga i Gray Lane.

Jednak później okazało się, że mimo sporządzenia umowy kupna-sprzedaży nie została ona właściwie wdrożona.

Drever nie jest notowanym na giełdzie dyrektorem ani udziałowcem żadnej z firm.

Zdecydowanie zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom, a wcześniej twierdził, że nie naruszył zobowiązania do upadłości, twierdząc, że jest tylko pracownikiem firmy.

W czwartkowym oświadczeniu wysłanym z adresu e-mail Drevera, rzecznik Drevera powiedział: „Pan Drever został poinformowany o zarzutach postawionych przez MBIE… zostanie skutecznie obroniony”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top