Były australijski krykiecista Andrew Symonds ginie w wypadku samochodowym

Były australijski krykiecista Andrew Symonds zginął w wypadku samochodowym w Queensland.

W niedzielę kilka mediów poinformowało o śmierci 46-letniego mężczyzny, który mieszkał w pobliżu Townsville.

Powołując się na oświadczenie rodziny potwierdzające jego śmierć, australijska gazeta poinformowała, że ​​Symonds miał wypadek samochodowy późnym sobotnim wieczorem.

Policja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że ​​prowadziła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku jednego samochodu w Hervey Range, około 50 kilometrów od Townsville, w sobotnią noc.

„Wczesne informacje wskazują, że krótko po 23:00 pojazd jechał po Hervey Range Road, w pobliżu mostu Alice River, kiedy zjechał z drogi i skręcił” – czytamy w oświadczeniu.

Służby ratownicze próbowały ożywić 46-letniego kierowcę i jedynego pasażera, ale uległ on odniesionym urazom.

„Dział kryminalistyczny prowadzi śledztwo”.

Symonds rozegrał 26 testów dla Australii i był faworytem tłumu w meczu krótkiego formatu jako najlepszy gracz.

Były kapitan Australii Alan Border był jednym z tych, którzy w niedzielę oddali hołd Symonds.

Border powiedział, że Symonds „strzelił piłkę z dużej odległości i po prostu chciał się dobrze bawić.

„Był w pewnym sensie dość staromodnym krykiecistą” — powiedział Border Nine Network. „Był żądny przygód, kocham polowanie, kocham wędrówki i biwakowanie. Ludzie kochali jego bardzo zrelaksowany styl.”

Ten styl doprowadził Symondsa do walki o władzę pod koniec jego kariery. W 2008 roku opuścił jednodniową serię Australii przeciwko Bangladeszowi po tym, jak poszedł na ryby, kiedy był zobowiązany do wzięcia udziału w spotkaniu zespołu. Został również zdyscyplinowany przed Mistrzostwami Świata w Twenty20 2009 za złamanie zasad drużynowych dotyczących alkoholu.

Z dredami i twarzą pokrytą kremem cynkowym, Symonds zawsze był ekstrawagancką postacią w australijskim zespole.

READ  Zapowiedź Ligi Europy: kluczowe mecze czekają Napoli i Leicester City

Black Cap Luc Ronchy, w niedzielnym wywiadzie, zanim jego drużyna pojechała do Anglii na swój długo oczekiwany serial, mówił o grze z Symonds.

Ronchi, który urodził się w Australii, podróżował z Symonds na jednej trasie. „Wspaniale było go poznać i zrozumieć” – powiedział Ronchi. „To smutna wiadomość, której nigdy nie chcesz zobaczyć ani nie spodziewasz się zobaczyć, i coś, co wielu ludzi będzie głęboko odczuwać”.

Porażka Symondsa to kolejny gorzki cios dla australijskiego krykieta po śmierci legendarnego długonogiego gracza Shane’a Warrena w Tajlandii w marcu. Bramkarz Rod Marsh również zmarł w marcu w wieku 74 lat.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top