Były gwiazdor Seven zajmuje stanowisko i żąda zmian – FBC News

Były gwiazdor Seven zajmuje stanowisko i żąda zmian – FBC News

Bena Gollingsa

Przedstawiciele byłej męskiej drużyny Fiji Airways 7 połączyli teraz siły jednym głosem i żądają zwolnienia obecnego trenera Bena Gollingsa.

Nastąpiło to po serii bez zwycięstwa po 19 turniejach, w których Gollingsowi i drużynie nie udało się zdobyć tytułu mistrzowskiego.

Fidżi odpadł w ćwierćfinale Los Angeles 7 po porażce z Hiszpanią 19-21.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Złoci medaliści olimpijscy, tacy jak Vattimo Rafufu i Asale Tuivoaka, należą do grupy, która chce, aby Osea Kolinisau był trenerem drużyny narodowej.

Film opublikowany na stronie Stonewriters na Facebooku pokazuje, jak byli gracze z Fidżi i za granicą wzywają złotego medalistę olimpijskiego z 2016 r. Kolinisau, aby trenował drużynę przed igrzyskami olimpijskimi.

Wśród gwiazd, które wypowiadały się w przeszłości, znaleźli się Levi Ekanekuda, Josua Viche, Julie Lutumilagi, Isaki Katonibao, Sitariki Petunyata, Alassio Nadova, Oliasi Lawafo, Biu Tuwai, Wakapaka Kutubalavu i Paula Dranisinukula.

Według Stonewriters są oni głęboko zasmuceni i zasmuceni stanem, w jakim obecnie znajdują się Fidżi 7, i czują się zmuszeni zrobić wszystko, co konieczne, aby zachować nasze dziedzictwo narodowe.

Stonewriterzy uważają, że jeśli zobowiązania umowne uniemożliwiają usunięcie Gollingsa, równie dobrze możemy mu zapłacić pieniądze.

Skontaktowaliśmy się z prezesem zarządu FRU, Peterem Mazzei i dyrektorem Simione Valenitabuą, z prośbą o uwagi na temat stanowiska zajmowanego przez tych byłych graczy.

Zapytany wcześniej przez FBC Sports, Mazzei powiedział, że poczekają na raport Gollingsa i odpowiedź Vancouver 7s.

Mazzei został zapytany, czy nadal są gotowi na Anglika, w miarę jak susza pucharowa trwa, a głosy nawołujące do zwolnienia Gollingsa stają się coraz głośniejsze.

READ  Biden wysyła ukrytą wiadomość do polskich przywódców o demokracji | Wiadomości, sport, praca

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *