Były reżyser Lord of Rings, Peter Jackson, zbadał samochód i samolot Ferrari

Jane DeMarco została wcześniej skazana za oszustwo po sprzedaży niektórych starych samolotów Sir Petera Jacksona. Plik / George Novak

Pilot uwięziony za oszukanie twórcy filmu Lord of the Rings, Sir Petera Jacksona, nie zatrzymuje postępowania upadłościowego, a śledczy znajdują aktywa, w tym Ferrari i samolot.

Eugene John DeMarco, lat 59, odbył karę więzienia po tym, jak został uznany winnym sześciu oszustw podczas pracy dla firmy należącej do Jacksona i jego partnerki Dame Fran Walsh.

Był potentatem filmowym wezwany na świadka Podczas procesu 2019 nazwał oszustwo DeMarco „największą zdradą”, jakiej kiedykolwiek doświadczył.

DeMarco działa na rynku od prawie dekady Jackson Walsh Aircraft Corporation, The Vintage Aviator Ltd, która specjalizuje się w replikach zabytkowych samolotów.

Został następnie skazany za bankructwo w dniu 14 lipca 2021 r., W wyniku nakazu zapłaty 323.441 dolarów odszkodowania i kosztów dwóm nabywcom domów Wellington, których sprzedawał.

„[The buyers] Wpłacił kaucję w wysokości 120 000 dolarów, ale unieważnił umowę przed ugodą, ponieważ DeMarco błędnie przedstawił stan nieruchomości i nie ujawnił braku odporności nieruchomości na warunki atmosferyczne” – powiedział sędzia Collins w wydanym dziś wyroku sądu apelacyjnego.

Sir Peter Jackson opuszcza Sąd Najwyższy w Wellington po zeznaniach w procesie oszusta Eugene'a DeMarco.  Zdjęcie/ Melissa Nightingale
Sir Peter Jackson opuszcza Sąd Najwyższy w Wellington po zeznaniach w procesie oszusta Eugene’a DeMarco. Zdjęcie/ Melissa Nightingale

DeMarco udał się do Sądu Apelacyjnego, aby spróbować zawiesić orzeczenie o upadłości.

Ale Collins odmówił.

Wśród powodów podanych w celu umożliwienia postępowania upadłościowego było prawo nabywców domów Wellington i innych dłużników DeMarco do „szybkiego załatwienia sprawy”.

Collins zauważył również, że oficjalny agent – ​​odpowiedzialny za dystrybucję aktywów osoby zbankrutowanej do jej należnych pieniędzy – znalazł aktywa, które wymagają zbadania i potencjalnie przepadły.

„Te nieruchomości i aktywa obejmują nieruchomości w Nowym Jorku i na Florydzie, Ferrari z silnikiem w Nowym Jorku i samolot w Nowej Zelandii, którego własność może zostać przeniesiona na brytyjską firmę” – powiedział Collins.

READ  Wybuch Delta Covid-19: Ed Sheeran potwierdza, że ​​jego córka uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top