Były szef NZR mówi, że dyrektor generalny Robinson powinien zrezygnować

David Moffett, były szef nowozelandzkiego zespołu rugby, mówi, że obecny dyrektor naczelny Mark Robinson powinien zrezygnować ze względu na „chaotyczne” środowisko w organizacji.

po dniu Steve Hansen Wyjątkowa mgła W czwartkowym programie NZR FM Tova O’Brien Show, w którym powiedział, że relacje między NZR, organem zarządzającym organizacją a profesjonalnymi graczami Nowej Zelandii są „prawdopodobnie najgorsze w historii”, Moffett jest ostatnią osobą, która trzyma się buta.

Publiczny komentarz pojawia się w związku z porażką All Blacks w serii 2-1 z Irlandią i późniejszą presją na skład trenerów, w którym topór grał Ian Foster. Brad Moir i John Plumtry i przynieś to Jasona Ryana.

Moffett, który był dyrektorem naczelnym Nowej Zelandii w latach 1996-2000, w piątkowym wywiadzie dla O’Briena, sprzeciwił się Robinsonowi, który był w Birmingham na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, zamiast stawić czoła zamieszaniu.

„Ponieważ Mark Robinson przebywa w Birmingham i nie stawia czoła mediom, pozostawia to ogromną lukę dla ludzi takich jak ja i inni, aby mogli przyjść i powiedzieć, co należy powiedzieć”.

Moffett powiedział, że Robinson powinien być w Nowej Zelandii i przemawiać w imieniu organizacji i jej ludzi.

„Steve (Hansen) miał rację, kiedy powiedział to, co powiedział, a sprawy powinny być ponure, gdy Steve Hansen pojawia się publicznie i trafia na listę rugby w Nowej Zelandii, tak jak on, ponieważ zwykle tego nie robi”.

Powiedział, że odpowiedzialność powinna spoczywać na Robinsonie, a zapytany, czy powinien zrezygnować, powiedział, że tak.

– Myślę, że powinien – powiedział Moffett.

„To tylko wierzchołek góry lodowej”.

Powiedział, że największym błędem Robinsona było zaangażowanie Sir Grahama Henry’ego w proces selekcji, kiedy Foster został mianowany głównym trenerem, mówiąc, że zawsze będzie kontrolował proces i nie będzie kierował.

READ  Polska szkoła oferuje ukraińskim nastolatkom pozory normalności

Henry zgłosił swoje obawy dotyczące proponowanych asystentów trenerów trenerowi Crusader Scottowi Robinsonowi w swojej nieudanej prośbie.

„To dla mnie dziwne, ponieważ nagle te imiona – Jason Ryan i Leon MacDonald Są oczywistymi zbawcami nowozelandzkiego rugby i są bardzo poszukiwani”.

„Współczuję tym facetom – byłem tam, ale nigdy nie unikałem mediów i nigdy nie szukałem wymówek. Robinson musi tu wrócić i mieć to na własność, a także przed mediami i powiedzieć nam, jak to wszystko będzie działać – nie chowaj się w Birmingham.”

Moffett powiedział, że Foster musiał wziąć na siebie część winy, ale nie podobał mu się sposób, w jaki pozwolono mu stać i „brać wszystko”.

– Nie dokłada należytej staranności wobec Iana Fostera.

Wyraził nadzieję, że zespół może odwrócić sytuację i pokonać Springboksów podczas ich następnej trasy.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top