Były trener Irlandii Joe Schmidt odchodzi z Mistrzostw Świata w Rugby w Nowej Zelandii

Joe Schmidt na meczu NPC w McLean Park w Napier.

Keri Marshall / Getty Images

Joe Schmidt na meczu NPC w McLean Park w Napier.

Były trener Irlandii Joe Schmidt zrezygnował z pracy w World Rugby, aby spędzić więcej czasu z rodziną w Nowej Zelandii.

Schmidt dołączył do World Rugby jako dyrektor ds. rugby i wysokich wyników w październiku 2020 roku, wpływowej i szeroko zakrojonej roli, która obejmowała ścisłą pracę nad rozwojem dobrobytu graczy, zmianami w prawie i nadzorowanie zarządzania sędziami meczowymi.

World Rugby ogłosiło w piątek, że Schmidt zrezygnował i będzie nadal mieszkał w Nowej Zelandii, zamiast przenosić się do Irlandii, gdzie znajdują się biura organu zarządzającego.

Drewno Aarona/Rzeczy

All Blacks zagrają z Australią w trzecim meczu Pucharu Bledesloe na stadionie Optus w Perth w niedzielę.

W wywiadzie dla Stuff w lipcu, Schmidt . z Taupo Powiedział, że wspiera swojego najmłodszego syna, Luke’a, który cierpi na epilepsję i przechodzi ze szkoły do ​​pracy w niepełnym wymiarze godzin i szkolnictwa wyższego.

Czytaj więcej:
* Super Rugby: Moana Pacifica może podpisać kontrakt z trzema obecnymi All Blacks, Aaron Moger prawdopodobnie zostanie głównym trenerem
* Joe Schmidt w nowej pracy, jego syn i ta strata
* Joe Schmidt został mianowany Plum na stanowisko szefa działu High Performance w World Rugby

„Jestem w domu, a to oznacza, że ​​mogę się przydać, jeśli Luke ma problemy w dowolnym momencie.”

Schmidt będzie nadal współpracować z organizacją jako członek High Performance Rugby Committee i Law Review Group.

„World Rugby stoi przed trudnym zadaniem zgromadzenia szerokiego grona interesariuszy, aby rozwijać się i udowadniać grę w przyszłości, zwłaszcza że pandemia stwarza dalsze komplikacje” – powiedział Schmidt w oświadczeniu.

„Chciałbym podziękować zespołowi World Rugby za wsparcie i pozytywność w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wśród nich jest prawdziwa pasja, aby pomóc grze być wszystkim, co może być dla wszystkich zaangażowanych i cieszyłem się swoim czasem jako częścią zespół, współpracujący ze związkami, regionami i konkursami.”

READ  Chanel Harris z NZ Warriors grała w Tavitę z pękniętym jądrem podczas przegranej burzy
Trener Irlandii Joe Schmidt z asystentami All Blacks Ianem Fosterem i Mikem Crone przed ćwierćfinałowym meczem Pucharu Świata w rugby 2019 na stadionie w Tokio.

Hannah Peters / Getty Images

Trener Irlandii Joe Schmidt z asystentami All Blacks Ianem Fosterem i Mikem Crone przed ćwierćfinałowym meczem Pucharu Świata w rugby 2019 na stadionie w Tokio.

„Chociaż jesteśmy zasmuceni stratą Joe, w pełni popieramy jego sprawy i doceniamy duży wkład, jaki wniósł w organizację i grę w ciągu ostatniego roku” – dodał dyrektor generalny World Rugby Alan Gilpin.

Schmidt, który poprowadził Irlandię do dwóch zwycięstw nad All Blacks, ale przegrał z tą samą drużyną w ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2019, roześmiał się, gdy zapytano go w lipcu, czy nie może się doczekać, kiedy pewnego dnia będzie trenował All Blacks.

„Nie bardzo, nie jestem do końca pewien. Badania. Będę całkiem szczery, uwielbiam All Blacks, ponieważ jako dzieciak kiwi dorastający tego właśnie chcesz i wcale się to nie zmieniło.

„Ale aspiruję do tego, by być naprawdę dobrym ojcem, jeśli tylko mogę, a kiedy odszedłem od coachingu, to była moja ambicja” – powiedział.

Podczas swojej kariery irlandzkiego trenera Schmidt poprowadził ich do trzech tytułów w Six Nations i Grand Slam 2018. Zdobył także tytuł Pro12 i dwa puchary Heinekena podczas swojej trzyletniej kariery trenerskiej w Leinster.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *