Calhanoglu zdobywa bramkę, Inter Mediolan pokonuje Barcelonę

(Reuters) – Inter Mediolan odrobił straty po porażkach w Serie A, dzięki decydującemu zwycięstwu 1:0 nad Barceloną w Lidze Mistrzów we wtorek dzięki bramce Hakana Calhanoglu.

Turecki pomocnik strzelił kliniczny strzał zza pola gry, gdy w dogrywce przed przerwą piłka trafiła w prawy róg bramki.

Zwycięstwo u siebie wyniosło Inter na drugie miejsce w grupie C z sześcioma punktami, trzy punkty za liderem Bayernem Monachium i trzy przed Barceloną.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Inter i Barcelona zmierzą się ponownie w przyszłym tygodniu na Camp Nou, kiedy trzecia porażka w czterech meczach sprawi, że Barcelona będzie w niebezpieczeństwie odpadnięcia z Ligi Mistrzów w fazie grupowej drugi sezon z rzędu.

Inter wszedł do meczu po przegranej w czterech z sześciu poprzednich meczów we wszystkich rozgrywkach i zajmując dziewiąte miejsce w lidze włoskiej, cztery punkty za europejskimi centrami kwalifikacyjnymi i osiem punktów za liderami Napoli i Atalantą.

Dla kontrastu, Barcelona pojawiła się jako nowy lider La Liga i napastnika Roberta Lewandowskiego, strzelając bramkę w sześciu kolejnych tygodniach meczów La Liga.

Jednak polski napastnik nie zrobił wrażenia na San Siro i zakończył grę bez strzałów na bramkę, po tym jak został zneutralizowany przez pięcioosobową obronę Interu.

W 24. minucie Barcelona zrobiła sobie przerwę, gdy potencjalny rzut karny za piłkę ręczną Erica Garcii w polu karnym został odrzucony przez sprawdzenie VAR, które wykryło bliskiego spalonego w ramach przygotowań.

Gol Joaquina Correi dla Interu Mediolan w następnym meczu został odrzucony z powodu kolejnego spalonego.

Udało im się jednak przełamać impas pod koniec pierwszej połowy celnym i niskim strzałem Calhanoglu.

Ousmane Dembele był jedynym jasnym punktem Barcelony z przodu, stwarzając kilka okazji, które przytrafiły się Barcelonie pomimo jego dominującego posiadania piłki.

READ  Pomóż Killer Bs Grizzlies wyeliminować ich rywala Peorię

Francuski skrzydłowy oddał w pierwszej połowie dwa długie dośrodkowania i oddał strzał z bliskiej odległości z prawego słupka w połowie drugiej połowy.

Dembele nalegał, dopóki nie wykonał idealnego dośrodkowania na drodze Pedriego, ale potencjalny wyrównujący wynik Barcelony został wykluczony po tym, jak VAR zauważył piłkę ręczną Ansu Fatiego tuż przed strzałem Pedriego.

Barcelona w ostatnich minutach wciskała długie piłki i dośrodkowania. Ich zawodnicy zażądali rzutu karnego w dogrywce i narzekali na możliwość zagrania piłki ręcznej w polu karnym przez rezerwowego Denzela Dumfriesa. Ale po zbadaniu VAR sędzia stwierdził, że nie doszło do naruszenia holenderskiego obrońcy.

„Jestem naprawdę zły, nie rozumiem, dlaczego to nie jest kara; to jasne. To niesprawiedliwość” – powiedział Movistar Plus sfrustrowany Xavi Hernandez.

„Dlatego powiedziałem wczoraj (na konferencji prasowej), że sędziowie powinni wyjść i wyjaśnić swoje decyzje, ponieważ nic nie rozumiemy.”