Cały stan Nowa Południowa Walia jest pod ścisłą blokadą, ponieważ COVID-19 wymyka się spod kontroli

Cały stan Nowa Południowa Walia jest pod ścisłą blokadą, ponieważ COVID-19 wymyka się spod kontroli

Australijska policja podniosła w sobotę grzywny dla osób łamiących zasady blokowania w Sydney i reszcie stanu rodzinnego, a surowe nakazy pozostawania w domu zostały przedłużone w związku z rekordowym wzrostem liczby nowych codziennych infekcji COVID-19.

Premier stanu Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​policja stanowa nałoży grzywnę w wysokości do 5000 dolarów australijskich (3700 dolarów) na każdego, kto naruszy nakazy pozostawania w domu lub kłamie tropicielom kontraktowym. Wcześniejsze naruszenie nakazów kwarantanny skutkowało grzywną w wysokości 1000 A$.

„Musimy zaakceptować, że jest to najgorsza sytuacja, jakiej doświadczyła Nowa Południowa Walia od pierwszego dnia. Jest to również niestety z tego powodu najgorsza sytuacja, w jakiej znalazła się Australia” – powiedziała na konferencji prasowej.

Liczba infekcji przenoszonych lokalnie wzrosła o 466 w ciągu ostatnich 24 godzin, przekraczając poprzednie dzienne maksimum 390 odnotowane w piątek. W sobotę zarejestrowano cztery zgony, co podniosło całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych w stanie podczas ostatniej epidemii do 42.

Coraz bardziej nieprawdopodobne staje się, że Sydney zakończy swoją dziewięciotygodniową blokadę 28 sierpnia zgodnie z planem. Władze mówią o złagodzeniu niektórych ograniczeń, jeśli zaszczepiona zostanie wystarczająca liczba osób, a liczba przypadków spadnie.

„Przejdziemy przez to, ale wrzesień i październik będą bardzo trudne” – powiedział Berejiklian.

„To jest wojna w dosłownym tego słowa znaczeniu i wiemy, że toczyliśmy wojnę od jakiegoś czasu, ale nigdy w takim stopniu”.

Setki więcej personelu obronnego zostanie rozmieszczonych w przyszłym tygodniu w Sydney Aby pomóc w wyegzekwowaniu zamknięcia, a władze są szczególnie zaniepokojone rozprzestrzenianiem się wirusa w wielu miastach regionalnych.

Nowa grzywna w wysokości 3000 AUD zostanie nałożona na osoby wjeżdżające na obszary wiejskie bez oficjalnego pozwolenia, podczas gdy na obszarach regionalnych, które nie są obecnie zamknięte, wprowadzono siedmiodniowy pobyt w domu.

Urzędnicy powiedzieli, że śluby i pogrzeby będą miały jednodniowy „okres karencji” i będą dozwolone w niedzielę, ale szkoły w całym stanie będą zamknięte.

READ  Departament Spraw Zagranicznych i Handlu bada, jak pomóc Nowozelandczykom w Afganistanie

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *