Cameron Norrie kwalifikuje się do ostatnich 32 meczów w Rzymie po pokonaniu Alexandra Muellera | Wiadomości tenisowe

Cameron Norrie kwalifikuje się do ostatnich 32 meczów w Rzymie po pokonaniu Alexandra Muellera |  Wiadomości tenisowe

Cameron Norrie wyprzedza Alexandra Mullera, aby awansować do Rome Masters; Jannik Sinner pokonał Thanasiego Kokkinakisa w prostych setach po tym, jak nie miał ani jednego punktu przełamania

17:01, Wielka Brytania, piątek 12 maja 2023 r

Cameron Norrey pokonał Alexandra Mullera w dwóch setach i awansował do 32. finału Rome Masters.

Brytyjczyk numer jeden pokonał swojego francuskiego przeciwnika 6:2, 6:3 w 1 godzinę i 14 minut, by w następnej rundzie spotkać się z Alexem de Minaurem lub Martonem Vosoviciem.

Nuri wszedł na tyłach wyjść z drugiej rundy zarówno w Madrycie, jak i Barcelonie, po porażkach w pierwszej rundzie w Monte Carlo w trudnym okresie na glinie.

Nuri będzie w pierwszej linii, aby zmierzyć się z Novakiem Djokoviciem w ćwierćfinale, jeśli obaj zakwalifikują się w poprzednich meczach, ponieważ w piątek ma zmierzyć się z pierwszym rozstawionym Serbem, Thomasem Martije Echeverrim.

27-latek zdobył 74 procent punktów swojego pierwszego serwisu, rywal miał 54 punkty, kontrolując jednocześnie 70 procent punktów netto, a Muller 44 procent.

W pozostałych meczach ósmy na świecie Yannick Senner pokonał w 79. minucie Tanasiego Kokkinakisa 6:1, 6:4 i awansował do trzeciej rundy, gdzie zmierzy się z Sebastienem Paezem lub Aleksandrem Szewczenką.

Swathik przepływa przez niego, ale Jabir jest na zewnątrz

W rywalizacji kobiet numer jeden na świecie Iga Switajić kontynuowała swoją walkę o tytuł Rzymu po raz trzeci z rzędu, pokonując Anastazję Pawluczenkową 6:0, 6:0, by zmierzyć się z polską zawodniczką Bernardą Perą czy Lesią Cerenko. trzecia runda.

Jednak rozstawiony z czwartą lokatą Anas Jabeur, zawodniczka Swatka, która przegrała w zeszłorocznym finale, odpadła po przegranej 6:1, 6:4 z Paulą Badosą w swoim pierwszym meczu od powrotu po kontuzji łydki.