Cameron Norrie okrzyknął zwycięstwo nad Rafaelem Nadalem najlepszym zwycięstwem w swojej tenisowej karierze

Urodzony w Nowej Zelandii brytyjski gwiazdor tenisa Cameron Norrie uważa swoje zwycięstwo w Pucharze Narodów nad hiszpańską legendą Rafaelem Nadalem za najlepsze w swojej karierze.

„Myślę, że był, zwłaszcza w rankingu i pokonując faceta takiego jak Rafa jako zawodnik. „Wiem, że to był jego pierwszy mecz w tym roku, ale to była wygrana” – powiedział Nouri dziennikarzom po swoim 3-6 6-3 6 -4 zwycięstwo nad Nadalem w Sydney.

„Całkowicie mnie odrzucił przez ostatnie pięć lub cztery razy, kiedy z nim grałem, więc miło jest mieć go teraz raz. Grałem naprawdę dobrze i zachowałem nerwy przez całą grę.”

Nadal, lat 36, jest numerem 2 na świecie i wygrał 22 turnieje Wielkiego Szlema, ale Nuri… Nowozelandzki tenisista przegrał z Wielką Brytanią – wyprzedziła go, wygrywając po raz pierwszy w dwóch setach z Hiszpanem.

„To było takie szalone”, powiedział Nouri podczas przesłuchania w sądzie. „Myślałem, że nigdy wcześniej nie wygrałem grupy, więc chciałem wyjść i zrobić to pierwszy”.

„To był super fizyczny mecz i podobało mi się. Wspaniale jest przejść przez ten mecz. Pokonał mnie łatwo kilka ostatnich razy.

„Czułem, że odnajduję naprawdę dobrą głębię w swoich strzałach.

„Taktycznie myślę, że to był bardzo dobry mecz i pomógł mi wyjść z niektórych problemów. To dla mnie świetny sposób na zakończenie 2022 roku”.

Brytyjczyk Cameron Norrie (z prawej) otrzymuje gratulacje od Hiszpana Rafaela Nadala po wygraniu meczu grupy D podczas turnieju Tennis United Cup w Sydney.

Marka Bakera/AP

Nadal pokazał swoją sportową postawę w napiętej chwili podczas szokującej porażki w trzech setach, donosi AAP.

READ  Kasia Niewiadoma wygrywa solo na Mistrzostwach Świata UCI Gravel

W decydującym secie był remis 2:2 i 30:30, kiedy Nadal przyznał, że piłka uderzyła go w ciało, gdy oddał strzał z bliskiej odległości, który został odbity w siatkę.

Nadal obronił punkt przerwania, ale Nouri numer 14 na świecie zatrzymał przerwę wkrótce po tym, jak był na drodze do zakończenia wygranej w dwie godziny i 44 minuty.

Wielka Brytania objęła prowadzenie 2:0 w spotkaniu, kiedy numer 145 Katy Swan pokonała numer 70 Nurię Barryzas Diaz 3-6, 6-1, 6-2, uderzając głową w szóstym meczu meczowym.

Nouri jest teraz niepokonany w swoich pojedynkach w Pucharze Stanów Zjednoczonych, pokonując Australijczyka Alexa de Minaura 6:3, 6:3 w pierwszej rundzie.

Cameron Norrie świętuje po pokonaniu Rafaela Nadala.

Urodzony w RPA, Nuri przeniósł się do Auckland, gdy miał trzy lata. Reprezentował Nową Zelandię jako junior od 2010 do 2013 roku i dotarł do pierwszej dziesiątki na świecie, Ale New Zealand Tennis zdecydowało, że nie uczyni tego profesjonalnym i odmówiło wsparcia.

Doprowadziło to do tego, że Nouri, który ma brytyjskich rodziców, przeniósł się do Anglii w wieku 16 lat, a następnie zapisał się na stypendium tenisowe na Texas Christian University, które ukończył w 2017 roku, zanim przeszedł na zawodowstwo.

Teraz Nouri jest najlepszym męskim tenisistą w Wielkiej Brytanii i wygrał nagrodę pieniężną w wysokości 7,8 miliona dolarów.

AAP donosi, że Radal uśmiechał się na pytania dotyczące emerytury, gdy zadał je po przegranej z Norrie.

Hiszpan Rafael Nadal pije podczas przerwy przeciwko Cameronowi Norrie.

„Przegrałem mecz. To wszystko, prawda?” powiedział Rafał.

„Za każdym razem, gdy uczestniczę w konferencji prasowej, czuję się, jakbym musiał przejść na emeryturę.

„Więc jesteś bardzo, bardzo zainteresowany moją emeryturą. To znaczy, teraz tak nie jest.

READ  Nowa Zelandia vs Australia: Ross Taylor twierdzi, że przejście na emeryturę Neila Wagnera z Blackcaps było „wymuszone”

„Kiedy nadejdzie ten dzień, powiem wam, chłopaki.

„Nie przechodź na emeryturę [talk] Ponieważ jestem tutaj, aby dalej grać w tenisa”.

Nadal wyglądał na zardzewiałego czasami przeciwko Nouri, ale jest przekonany, że może odzyskać swój magiczny dotyk przed obroną Australian Open.

„Cóż, to wcale nie była katastrofa”, powiedział Nadal o swojej przegranej z Nuri.

„Mogę oczywiście robić rzeczy lepiej i muszę to robić.