Canada Sevens: niepokonana drużyna mężczyzn z Nowej Zelandii zmierzy się z Australią w ćwierćfinale

Nowozelandzka drużyna siódemek mężczyzn dokonała szybkiego wyczynu na Samoa, przebijając swoją grupę i awansując do ćwierćfinału World Sevens Series w Vancouver.

Caleb Tangitao i Reagan Weir strzelili dla Nowozelandczyka dwa gole w zwycięstwie 31-24 w niedzielę rano (czasu nowozelandzkiego), aby zmierzyć się z Australią w ćwierćfinałowym starciu z Australią w poniedziałek rano.

Kitiona Vai w grze w Vancouver Sevens jako męska drużyna Nowej Zelandii zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

Rich Lam/Kanadyjska prasa/Przez Associated Press

Aquila Rukoleswa również strzelił próbując i kopiąc transfery, podczas gdy Kurt Becker dodał twista dla Nowozelandczyków, którzy tydzień temu przegrali finał Singapore Sevens z Fidżi.

Sprawie Kiwi pomogła wczesna czerwona kartka dla Paula Scanlana z Samoa, zanim Tangitao w drugiej minucie strzelił dośrodkowanie na swoje pierwsze dwa gole.

Ware powiększył prowadzenie Nowej Zelandii, zanim Samoa odpowiedziało Seven Pointerem Steve’a Rimoneya. Ale Rokoleswa posłał dośrodkowanie przed bramką z pierwszej połowy, prowadząc 17-7.

All Black Sevens trzymali się na nosie w drugiej połowie, ale pod koniec musieli się pocić, a Ware sinbinned z powodu późnego faulu.

Faya Abilo Maliko strzelił swoją drugą próbę opuszczenia Samoa, minutę po tym, jak po raz drugi dotknął Tangitao.

Nowozelandczycy zwyciężyli w swojej grupie po wcześniejszych zwycięstwach nad Japonią i Walią.

Walia Cole Swanak kontra Nowozelandczyk Leroy Carter w Vancouver.

Sześciu różnych graczy – Ngarway McGarvey Black, Brady Rush, Kitina Fey, Moses Liu, Sam Dixon i Rokuleswa przekroczyły kredą w wygranej 40-14 z Japończykami.

READ  Dave Rainey opuszczający australijskie rugby po mistrzostwach świata, Eddie Jones, Scott Robertson, Japan League One

Strzelili także sześć prób w wygranym 38-5 meczu z Walią, a strzelili Rokuleswa, Tangitao, Faye, Baker, Leroy Carter i Tun Nga Shui.

Nowa Zelandia spotka się z Australią w poniedziałek o 6.46.

W innych meczach ćwierćfinałowych obrońcy Fidżi z Francją, RPA z Samoa i Argentyna z Anglią.