Canterbury zdenerwował obrońcę tytułu Tasmana, aby podtrzymać nadzieje na play-off

Canterbury wznowiło kampanię krajową na poziomie hrabstwa, odnosząc solidne zwycięstwo nad obrońcą tytułu Tasmanem.

Próba Dallasa McLeoda w 75. minucie pomogła Czerwonym i Czarnym w niespodziewanym zwycięstwie 24:20 nad Mako w Christchurch w piątek wieczorem.

Przerwała serię trzech przegranych z rzędu, poprawiła swój rekord do 4-4 i zwolniła ją przynajmniej tymczasowo na drugie miejsce w drabince z rundą do rozegrania.

Mówił o ciężkim westchnieniu ulgi dla asystentów trenerów pod presją Robina Thorne’a i Marka Browna, którzy musieli ciągnąć za włosy, gdy ich drużyna przegrywała 20-7 po 56 minutach.

Ale weteran, Luke Romano, wpadł na krótszą stronę i strzelił bramkę albo z powodu błędu w przesunięciu linii, albo sprytnego blefu, zanim Fergus Burke wykorzystał rzut karny i zdobył trzy punkty na 15 minut przed końcem.

Z rozgrywającym Mitchellem Drummondem, który wrócił po kontuzji ścięgna podkolanowego i prowadził w grze, Canterbury powąchał i obóz w Tasmanie nr 22, co doprowadziło do pośpiechu przez MacLeoda.

Canterbury świętował w piątek wieczorem wczesną próbę Fergusa Burke'a przeciwko Tasmanowi w Christchurch.

Martin Hunter/Photosport

Canterbury świętował w piątek wieczorem wczesną próbę Fergusa Burke’a przeciwko Tasmanowi w Christchurch.

Mako rozpoczął kampanię w ostatniej chwili na fali Canterbury, ale nie był w stanie złamać swojego gospodarza, zanim rozradowany Drummond wystawił piłkę na kontakt, pozostawiając Tasmana na nieodzowny pojedynek z Wellingtonem w przyszłym tygodniu.

Canterbury ograło Tasmana trzema próbami do jednego, ale pięć rzutów karnych Mitcha Hunta wyglądało, jakby sfrustrowały ich przed mocnym finiszem.

Jak miało to miejsce przy wielu okazjach w tym sezonie, Canterbury było ich własnym największym wrogiem.

READ  Nowozelandzkie Rugby przeprasza za tweetowanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet
Fergus Burke strzelił gola przeciwko Tasmanowi w Christchurch w piątek wieczorem.

Nie udało im się wykorzystać dwóch żółtych kartek Tasmana, wykonali kilka rzutów wolnych za wczesne wejście, przekonwertowali piłkę ponad 25 razy w ciągu zaledwie pierwszych 60 minut, a ich dyscyplina była znacznie poniżej normy.

Sędzia Tippin Cottrell uderza ich 15 razy, wiele w zasięgu Hunta. Canterbury miał szczęście, że Tasman nie zawsze odnosił się do patyków.

Skrzydłowy Tasmana, Timosei Tavatavaaway, został oskarżony w piątek wieczorem o oskarżenie przeciwko Canterbury w Christchurch.

Kai Schwerer / Getty Images

W trudnych warunkach panowała ciągła mżawka, odpowiednia dla napastników takich jak Romano, który zadawał kilka zwykłych brutalnych ciosów w obronie.

Wyrzucił z gry prostytutkę Tasman Andrew McAleo z gry w 20. minucie miażdżącym wślizgiem, zaledwie sześć minut przed tym, jak jego odpowiednik z Canterbury, Brody Macalister, złamał żebro.

To była wojna na wyczerpanie, przegrana bitwa między dwoma sąsiednimi krzyżowcami, a Sam Dare zadał poważny cios w śluzie Canterbury i został zmuszony do wycofania się z gry w pierwszej połowie.

Żaden zespół nie przejechał razem więcej niż siedem etapów w mokrym wyścigu w pierwszych 40 minutach, a Burke był jedyną próbą.

Odjechał w szóstej minucie po sprzedaży lalki, niedługo po tym, jak gospodarze otworzyli linię prowadzącą i ledwo wyszli.

Skrzydłowy Tasman Lester Finganoku otrzymał żółtą kartkę za wyniesienie Canterbury nr 8 Sam Dixon w piątkowy wieczór w Christchurch.

Jednak The Reds i Blacks nie wykorzystali okazji do powiększenia przewagi, zwłaszcza gdy drużyna Mako została zredukowana do 13 osób na pięć minut dzięki żółtym kartkom dla skrzydłowego Leicester Vaengianko i wsparcia Sama Matingi.

Fainga’anuku dostał kartkę za wyeliminowanie z 8. minuty Sama Dixona w powietrzu w ósmej minucie, ale Burke spudłował, a skrzydłowy Canterbury Isaki Nahulu nie wykorzystał niepotrzebnego rzutu karnego w późniejszym momencie.

READ  King rozumie nieobecność Billie Jean Kinga Świątka, ale mówi, że zabawa jest oczywista

Canterbury nie zdobył ani jednego punktu z Fainga’anuku i Matengą, który został wyrzucony do kosza za pobicie.

Canterbury 24 (Fergus Burke, Luke Romano, Dallas MacLeod próbuje; Burke 3 con, długopis) Tasmański 20 (Spróbuj Quentina MacDonalda; długopis Mitch Hunt 5). HT: 7-9

RZECZY WYNIK MVP: Łukasza Romano 3, Fergusa Burke 2, Chai Vihaki 1