Capgemini współpracuje z Peugeot Sport, aby przyspieszyć rozwój i ulepszanie hybrydowego supersamochodu

Capgemini SE

Capgemini Kliknij, aby się skontaktować:
Magali Rouault
Telefon: +33 1 70 48 11 67
e-mail : [email protected]

Peugeot Sport WEC Kontakt dla prasy:
Justin Morris
Telefon: + +33 7 62 62 28 77
e-mail: [email protected]

Sztuczna inteligencja: Capgemini połączyć siły z Peugeotem Sport przyspieszyć i Popraw rozwój swojego samochodu hybrydowego

Peugeot 9×8 będzie wyścig Mistrzostwa Świata w rajdach długodystansowych (FIAWEC .)1), międzynarodowe zawody w sportach motorowych Z kilkoma rasami W tym 24 godziny Le Mans

Paryż, kwiecień 6A 2022 – capgemini podpisać wieloletnie Współpraca Z Peugeot Sport dostarczy Peugeota 9X8 FIA Zespół WEC Z zaawansowane narzędzia cyfrowe. Peugeot Sport Przygotowuję się do powrotu do Ten wyścig wytrzymałościowy na najwyższym poziomie lato. On ona będzie kapitałzpoczta na capgemini’s Dane i zastosowanie sztucznej inteligencjis ekspertyza Aby poprawić osiągi swojego rewolucyjnego hybrydowego samochodu hybrydowegoObie w ten symulacjalub A Na ten ElementŚcieżka. to jest Nowa Współpraca Również Jest wyrazem zaangażowania obu firm w transformację energetyczną.

Syntezowanie mocy cyfrowych oprzyrządowania Peugeot Sport i Capgemini pozwoli inżynierom, kierowcom i mechanikom zespołu pogłębić wiedzę na temat 9X8, jednocześnie przyspieszając i zwiększając jego konkurencyjny potencjał. W szczególności rozwój oprogramowania stał się głównym czynnikiem, biorąc pod uwagę, że specyfikacje sprzętowe samochodu zostaną zamrożone na cztery lata, zgodnie z przepisami Hypercar FIA World Endurance Championship.

Wraz z osiągnięciem przez Peugeot Sport kluczowego etapu rozwoju samochodu, ten kluczowy impuls technologiczny jest oznaką ewolucji wyścigów samochodowych. Na przykład specyficzne zdolności obliczeniowe, algorytmy i sztuczna inteligencja, które wprowadziła firma Capgemini, uzupełnią oprogramowanie opracowane w branży sportowej i motoryzacyjnej. Pomoże to zapewnić coraz dokładniejsze zarządzanie mocą podczas przyspieszania i podczas fazy regeneracji (ustawionej przez przepisy na 200 kW), dwóch parametrów istotnych dla wydajności i niezawodności. Co więcej, ulepszenia wprowadzone przez Peugeot Sport i Capgemini, mające na celu poprawę osiągów nowego hipersamochodu w długodystansowych mistrzostwach świata FIA, również skorzystają na samochodach drogowych PEUGEOT.

READ  Asystent trenera Hurricane potwierdza: „Mamy Covid w środowisku”

Przełomowa wizja zakorzeniona w sztucznej inteligencji doskonale wpisuje się w ducha, który przyświecał projektowi Peugeota 9X8. Możliwość analizowania zachowania pojazdu w czasie rzeczywistym otwiera przed zespołem nowe możliwości. Nie tylko uzupełnia szybko rozwijające się technologie już stosowane w sportach motorowych, ale także przyczyni się do nieustannego dążenia do wyższych osiągów, umożliwiając uwzględnienie szerokiej gamy scenariuszy wyścigowych.

Cieszymy się, że możemy połączyć siły z technologią cyfrowątak Pionier, specjalista ds. danych i sztucznej inteligencjiA capgeminiA Opracować i obsługiwać Peugeota 9X8 „ Dyrektor sportowy Peugeot Jean-Marc Vinot. „Każde spotkanieWerset Że nasze samochody hybrydowe, którymi pokonujesz na torze wyścigowym lub na symulatorze będą nagrywane, sortowane i analizowanezKorzystanie z najnowocześniejszych narzędzi Capgemini oraz danych zebranych przez sam zespół. Współpraca Peugeota z Capgemini jest przykładem francuskiej doskonałości technologicznej świecącej na arenie światowej i wskazuje, jak grupa przekształciła się w firmę technologiczną”.

Wspaniale jest współpracować z Peugeot Sport, którzy starają się, aby hybrydowy hipersamochód Peugeot 9X8 był symbolem swojej epoki.” uwagi Jerome Symeon, Dyrektor generalny południowoeuropejskiej strategicznej jednostki biznesowej Capgemini i członek zarządu grupy. Nie możemy się doczekać, aby Udostępnij naszą zaawansowaną analizę danych i ekspertyzę AI ekspertom Peugeot Sport. Razem zwiększymy osiągi Hypercara, aby mógł on wywrzeć natychmiastowy wpływ na jego wyścigowy debiut. to jest Partnerstwo ma silny wymiar technologiczny i wzmacnia wieloletnią relację Capgemini ze Stellantis GrupaDopóki przywrócić życie Nasze wspólne wartości i ambicje kształtowania przyszłości mobilności poprzez innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. „

Zaprojektowany w całości przez Peugeot Sport we współpracy z działem Stylu i Projektowania Peugeot, 9X8 charakteryzuje się radykalnie nową i wydajną koncepcją aerodynamiczną, napędzaną w 100% odnawialnymi paliwami i wyposażonymi w akumulatory nowej generacji, zgodnie z rosnącym zaangażowaniem marki w innowacje. zrównoważona mobilność. Trudne warunki, z jakimi borykają się sporty motorowe, a w szczególności wyścigi wytrzymałościowe, są cennym laboratorium pozwalającym marce na ocenę rozwiązań związanych ze strategicznymi wyzwaniami, jakie sobie postawiła. Od rozpoczęcia programu testów torowych 9X8 w grudniu, Peugeot skupił się na przyspieszeniu rozwoju pojazdów – w tym układu napędowego i elektrycznej skrzyni biegów na wszystkie koła – aby umożliwić codziennym kierowcom czerpanie korzyści z prac badawczych i postępów, przy czym 9X8 staje się pionierem wartości atrakcyjności, pasji i doskonałości Peugeota.

READ  Gnabry hat-trick ze Stuttgartem daje Bayernowi dziewięciopunktową przewagę

Partnerstwo idealnie pasuje do Globalna strategia sponsoringu sportowego Capgemini która stara się nie tylko celebrować ducha zespołu i odwagę poprzez swoje powiązania z głównymi markami i wydarzeniami sportowymi na całym świecie (w tym Puchar Świata w Rugby Mężczyzn i Kobiet oraz Ryder Cup), ale także wnosić swoje zaawansowane narzędzia i wiedzę technologiczną z perspektywy aby poprawić wydajność i wrażenia fanów.

O Capgemini
Capgemini jest światowym liderem we współpracy z firmami w celu przekształcania i zarządzania ich działalnością poprzez wykorzystanie potęgi technologii. Grupa kieruje się każdego dnia swoim celem, jakim jest uwolnienie ludzkiej energii za pomocą technologii dla integracyjnej i zrównoważonej przyszłości. Jest to odpowiedzialna i zróżnicowana organizacja z ponad 325 000 członków w ponad 50 krajach. Dzięki silnemu dziedzictwu obejmującemu 55 lat i głębokiemu doświadczeniu w branży, Capgemini cieszy się zaufaniem klientów, aby zaspokoić pełen zakres ich potrzeb biznesowych, od strategii i projektowania po operacje, w oparciu o szybko rozwijający się i innowacyjny świat chmury, danych i sztucznej inteligencji , łączność, oprogramowanie, inżynieria cyfrowa i platformy. W 2021 roku grupa ogłosiła globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.
Zdobądź przyszłość, której pragniesz | www.capgemini.com

O Peugeot
Peugeot to innowacyjna i globalna marka generyczna. Ceni sobie doskonałość, atrakcyjność i pasję. Obecny w ponad 130 krajach, w 2021 roku Peugeot sprzedał ponad 1 200 000 samochodów na całym świecie. Po świętowaniu 211. rocznicy Peugeot zapowiada swoją nową tożsamość hasłem, które podkreśla jego indywidualność i ponadczasowość.
Dysponując ofertą w 80% zelektryfikowanych samochodów osobowych i w 100% zelektryfikowanymi samochodami użytkowymi, marka Peugeot nadal napędza swoją energię.
Od 2022 roku marka będzie rywalizować w World Endurance Championship (WEC) na hybrydzie 9X8.
http://www.peugeot-sport.com

Aktualności Peugeot Sport…
Najnowsze informacje o Peugeot Sport znajdziesz na nowej stronie internetowej (www.peugeot-sport.comoraz za pośrednictwem następujących platform:
Twitter: @peugeotsport
Facebook: @peugeot.sport
Instagram: peugeotsportofficial
YouTube: Oficjalny Peugeot Sport
Strona internetowa / Zdjęcia / Filmy: https://www.media.stellantis.com/em-en/peugeot-sport

READ  Rugby w NZ: Wielka umowa zatwierdzona z amerykańskim gigantem private equity Silver Lake

1 Mistrzostwa Świata FIA w rajdach długodystansowych odbywają się w Stanach Zjednoczonych, Francji, Belgii, Włoszech, Japonii i Bahrajnie (https://www.fiawec.com/ar/news/2022-fia-wec-kalendarz-ujawniony/7132)

przywiązany

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top