CCA potyka się po „genialnym” starcie w polskich wyścigach

Kambodżańska Akademia Kolarska (CCA) w końcu potknęła się po „świetnym” starcie w głównym wyścigu kontynentalnym w zachodniej Polsce.

CCA jest jedną z 16 drużyn reprezentowanych we Francji, Kambodży, Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Danii, Kuwejcie oraz CCC Tour 2021 – Grodi Piastovsky.

CCC Tour-Grodi Piastovsky to coroczny, trzyetapowy (2,2) wyścig w Polsce. Wyścig obejmuje łączny dystans 369 kilometrów i jest częścią Union Cyclist International (UCI) Europe Tour. Pierwszy mecz rozegrano w 1966 roku.

Edycja 2021 CCC Tour – organizowana przez Grody Biastovsky od 19 do 22 sierpnia.

W skład ekipy CCA wchodzą kambodżańscy kolarze Kim Santov, San Nama i San Namav oraz francuscy kolarze Sami Aurinak i Lorenzo Ceres.

CCA spisał się dobrze w pierwszej rundzie, a Ceres zajął 15. miejsce na blisko 100 kolarzy. Pierwszy etap to 98 km z Polkovis do Klogo.

Santo, Namav i Aurinak zajęli odpowiednio 26, 36 i 59 miejsce. Według wyników opublikowanych przez portal zawodów, Nama nie ukończyła pierwszej fazy wyścigu.

Pierwszy etap wygrał polski kolarz Patrick Stos z ekipy Worcesters ADS.

CCA wpadło na kolejne dwa etapy, a żaden z jego kolarzy nie znalazł się w pierwszej dwudziestce.

Najlepsze występy w drugiej rundzie zespołów Santov i Aurinac zajęły odpowiednio 72. i 74. miejsce. Namav i Serres Astrosovis nie ukończyli 140,5-kilometrowego biegu z pierwszego do Djironova.

Polak Messi Potterski z ekipy Worcesters ADS zajął pierwsze miejsce w drugiej rundzie.

CCA wypadło „źle” w trzeciej i ostatniej rundzie, a Aurinok i Santov nie ukończyli wyścigu. Trzecia faza miała miejsce na dystansie 130,5 km i na terenie miasta Jawaharlal Nehru.

Nama, Namav i Ceres z niewiadomych przyczyn nie wzięły udziału w trzecim etapie wyścigu.

Trzeci etap wygrał polski kolarz Jacob Kajmarek z HRE Masovs Hord, Polska.

Paterski wygrał mistrzostwo, za nim uplasowali się Emanuel Stark z P&S Metalltechnik (2.), Vorsters ATS 'Szymon Rekita (3.), Kaczmarek (4.) i Piotr Brożyna z HRE Mazowsze Heart of Poland (5.).

READ  Polski właściciel oskarżył najemcę o zatrzymanie go

Od początku tego roku CCA startowało już w pięciu wyścigach kontynentalnych we Francji, Rumunii i Polsce. Grupa wzięła udział w Etoile de Bezஜges, Paris-Camembert 2021 i Nogent-sur-Ois GB we Francji oraz tournée Schecklerland w Rumunii.

CCA powstało w zeszłym roku, aby przygotować jeźdźców z Kambodży do Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej w 2023 roku.