CDC ostrzega przed rejsami, niezależnie od statusu szczepień

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzegło ludzi, aby nie wybierali się na rejsy, niezależnie od statusu szczepień, z powodu wybuchu epidemii na statku napędzanego wariantem omikronowym.

CDC poinformowało w czwartek, że ponad 90 statków wycieczkowych jest objętych dochodzeniem lub monitorowaniem w wyniku przypadków Covid-19. Agencja nie ujawniła liczby obrażeń.

Statki wycieczkowe pływają w porcie w Miami 7 kwietnia 2020 r. w Miami.  Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzega teraz ludzi, aby wyruszyli w morze niezależnie od statusu szczepień, ze względu na wzrost przypadków napędzanych przez wariant omikronowy wykryty na statkach.  (AP Photo/Lynne Sladky, plik)

Lynn Sweet/AFP

Statki wycieczkowe pływają w porcie w Miami 7 kwietnia 2020 r. w Miami. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzega teraz ludzi, aby wyruszyli w morze niezależnie od statusu szczepień, ze względu na wzrost przypadków napędzanych przez wariant omikronowy wykryty na statkach. (AP Photo/Lynne Sladky, plik)

„Wirus, który powoduje COVID-19, łatwo rozprzestrzenia się między ludźmi w bliskim sąsiedztwie na statkach, a prawdopodobieństwo zarażenia się COVID-19 na statkach wycieczkowych jest bardzo wysokie” – powiedział CDC, nawet jeśli ludzie są w pełni zaszczepieni. . .

Międzynarodowe Stowarzyszenie Cruise Lines powiedziało, że jest rozczarowane nowymi zaleceniami, mówiąc, że branża została wybrana, mimo że przestrzega bardziej rygorystycznych protokołów zdrowotnych niż inne sektory podróży.

Czytaj więcej:
* Covid ponownie rozprzestrzenia się na rejsy. Tym razem planują kontynuować żeglugę
* Sześciu pasażerów podczas lotu Royal Caribbean dał wynik pozytywny na Covid pomimo wymagań dotyczących szczepień
* Rejs „Symulator” to kamień milowy w branży, która przebojem Covida

W oświadczeniu stwierdzono, że decyzja była „szczególnie zastanawiająca, biorąc pod uwagę, że przypadki zidentyfikowane na statkach wycieczkowych konsekwentnie stanowią bardzo niewielką mniejszość całej populacji na pokładzie”. „Większość tych przypadków ma charakter bezobjawowy lub łagodny i nie stanowi żadnego obciążenia dla zasobów medycznych na pokładzie lub na lądzie”.

W marcu 2020 r., gdy koronawirus rozprzestrzenił się w Stanach Zjednoczonych, CDC zawiesiło wszystkie rejsy na 15 miesięcy. W czerwcu zezwolił statkom na wznowienie żeglugi na ściśle nowych warunkach.

W sierpniu, wraz ze wzrostem zmiennej delta, agencja ostrzegła osoby zagrożone ciężką chorobą pomimo szczepienia, aby nie wybierały się na rejsy.

CDC w czwartek zaleciło również, aby pasażerowie byli badani i poddawani kwarantannie przez pięć dni po doku, niezależnie od ich statusu szczepień, a nawet jeśli są bezobjawowi.

Firma Omicron wysłała przypadki na bezprecedensowy poziom w całych Stanach Zjednoczonych, w tym na Florydzie, centrum krajowego przemysłu wycieczkowego. W zeszłym tygodniu stan ustanowił kolejny rekord nowych codziennych przypadków, z ponad 58 000 przypadków zarejestrowanych w środę.

Statek wycieczkowy Carnival Horizon Cruise Line pojawia się w porcie Miami w Miami.  Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom bada więcej statków wycieczkowych z powodu nowych przypadków COVID-19 na pokładzie.  (Associated Press/Wilfredo Lee)

Wilfredo Lee/AFP

Statek wycieczkowy Carnival Horizon Cruise Line pojawia się w porcie Miami w Miami. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom bada więcej statków wycieczkowych z powodu nowych przypadków COVID-19 na pokładzie. (Associated Press/Wilfredo Lee)

Linie wycieczkowe z USA nie ogłosiły żadnych planów wstrzymania rejsów, chociaż statkom odmawia się wejścia do niektórych portów zagranicznych.

Rzecznik Carnival Corp powiedział. Roger Frizzell w e-mailu po CDC zalecił, aby firma nie planowała żadnych zmian.

„Nasze protokoły poprawiające zdrowie i bezpieczeństwo sprawdzały się wielokrotnie w ciągu ostatniego roku” – powiedział.

Przed ogłoszeniem CDC grupa Royal Caribbean stwierdziła w oświadczeniu, że omicron prowadzi do odwołań pasażerów i zmian na trasach lotów, ale powoduje „znacznie mniej dotkliwe objawy niż poprzednie warianty”.

Firma poinformowała, że ​​od wznowienia żeglugi na wodach USA zeszłej wiosny na jej liniach wycieczkowych podróżowało 1,1 miliona gości, a 1 745 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, czyli około 0,16 procent.

Powiedziała, że ​​41 osób wymagało hospitalizacji, a żaden pasażer z chorobą omikronową nie był hospitalizowany.

„Nie lubimy widzieć ani jednego przypadku, ale nasze doświadczenie to ułamek statystyk porównawczych dla prawie każdej innej porównywalnej witryny lub branży. Niewiele firm podlega tak obszernym wymogom kontrolnym, regulacyjnym i ujawniającym ze strony Royal Caribbean” – powiedział. Richard Fine, dyrektor generalny Royal Caribbean przez wiele autorytetów.

Większość linii wycieczkowych wymaga od dorosłych pasażerów okazania dowodu szczepienia przeciwko COVID-19. Statki mogą rozluźnić środki, takie jak używanie masek, jeśli co najmniej 95 procent pasażerów i 95 procent załogi jest w pełni zaszczepionych.

55-letnia Janine Calvo z Salt Lake City przełożyła czterodniowy rejs karnawałowy z Long Beach w Kalifornii do Ensenady w Meksyku na początku tego miesiąca, kiedy na trzy dni przed wyjazdem nabyła zagrożony przypadek COVID-19. Przebukowałem rejs na luty i nadal trwa.

„To moja osobista opinia, ale wygląda na to, że Omicron szybko się spali” – powiedział Calvo, który ma astmę i planuje otrzymać dawkę przypominającą w ciągu dwóch tygodni. „Mój rejs jest za 40 dni”.

Dodała: „Myślę, że tym razem zamierzam wykupić ubezpieczenie podróżne”.

Associated Press pisarz Terry Tang z San Jose w Kalifornii przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Produkcja herbatników i orzechów Grupy Arnott powraca do Auckland po 25 latach

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top