Central Puls poprowadził Northern Mystics do wielkiego zwycięstwa w ANZ Premier League

Pulsujący atak skrzydłem Whitney Souness zbiera podanie między centrum Mystics Katie Teo a skrzydłowym obrońcą Michaelą Sokolic-Petson.

Ricky Wilson / Personel

W Trusts Arena, Auckland: Central Pulse 55 (Amelia Walmsley 36/50, Tiana Mituaro 17/19, Joyce Mvula 2/4) 53- Musleh Al Shamal (Grace Nowicki 41/45, Felda Foy 1/1, Monica Falkner 11/12) 1h: 18-9; HT: 28-27; 3 razy: 44-39

Central Pulse wyprzedził czołówkę Northern Mystics i odniósł decydujące zwycięstwo w 7. rundzie ANZ Premier League.

Goście oddali 75 strzałów na 58 trafień gospodarzy na Trusts Arena w Auckland, wygrywając z wynikiem 55-53, mimo że trafili tylko 73% swoich strzałów.

The Mysteries mogli zrobić 91% własnych, ale teraz po raz drugi w tym sezonie posmakowali porażki. Jedynym pocieszeniem było to, że w ten weekend nie mogli znaleźć się na szczycie tabeli.

Pulse Strike Attack Tiana Mitwaru powiedziała później, że jest „bardzo dumna” ze swojego zespołu, aw szczególności z tego, że nie powtórzyła się sytuacja z ostatniego spotkania między tymi dwoma zespołami.

W Wellington dwa tygodnie temu Pulse pozwolił, by siedmiobramkowa przewaga uniknęła porażki pięcioma bramkami.

Tym razem mieli 10-bramkową przewagę na początku drugiej kwarty, ale większość z tego została zniszczona do przerwy, obejmując jednobramkowe prowadzenie 28-27.

Wyglądało na to, że Mystics byli na najlepszej drodze do ponownego awansu, ponieważ na początku trzeciej kwarty mieli remis 28-28, ale nie mogli kontynuować swojego powrotu.

Po tym, jak Pulse wzrosło do 18:9 w przerwie, trenerka Mystics, Tia Winikerei, dokonała dwóch zmian, aby spróbować ożywić swoją drużynę, tracąc środkową Taylę Earle z kontuzją stopy, a także obrońcę Solu Fitzpatricka, obrońcę. w konkursie.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Finn Bylos, Alice Robinson wybiera nosicieli flagi Nowej Zelandii podczas ceremonii otwarcia

Jednym z nich było wprowadzenie Moniki Falkner do Fildy Vui w ataku na bramkę, ruch, który dał kopaczce bramki Grace Nweke większe wsparcie.

Drugim było przetasowanie w defensywie, kiedy Claire O’Brien weszła na środek, Katie Teo przeszła do obrony skrzydła, a Michaela Sokolic-Beetson przeszła do obrony bramki w miejsce Carysa Staitha.

The Mystics wygrali drugą kwartę 18-10 i zremisowali w ciągu jednej, ale po remisie na początku trzeciej, Pulse byli w stanie ponownie się wycofać, tworząc bufor, który trwał do ostatniego brzęczyka.

Phoenix Karaka dobrze spisał się, odmawiając Amelii Walmsley pod koniec trzeciej kwarty, gdy Pulse chcieli zwiększyć przewagę, ale jej odbicie spadło na Mitwaru, która powiększyła swoją przewagę drużynową do pięciu.

The Mystics wyrównali w ciągu dwóch minut, a dwie minuty pozostały do ​​czwartej, a Stythe zastąpił Sokolicha-Beatsona, który później wrócił do obrony skrzydłowej, ale Pulse spowolnił zegar, a kiedy Walmsley dał im trzybramkowe prowadzenie na 50 sekund przed końcem meczu, wynik został rozstrzygnięty.

Wielka chwila

To było tak, jakby pierwsze dwie kwarty się nie liczyły, kiedy Mystics zremisowali po 22 sekundach trzeciej kwarty. Potem było 28-28, 29-29, 30-30, zanim seria 3-0 dała Pulse wytchnienie, z którego nigdy się nie poddali.

Najlepsi na boisku

Maddy Gordon miała wpływową grę dla Pulse na środku i maksymalnie wykorzystała fakt, że Mystics byli bez swojego początkowego rozgrywającego na tej pozycji.

Strzelec bramki Mystics, Grace Nweke, sięga po podanie podczas ich przegranej z Pulse.

Strzelec bramki Mystics, Grace Nweke, sięga po podanie podczas przegranej z Pulse.

Ocena meczu

7/10: Duża zmiana od końca pierwszej kwarty do końca drugiej kwarty była konieczna dla dobrej obserwacji, a Mystics dokonali przewrotu, ustanawiając dramatyczny koniec w późnej fazie.