Ceny gazu spadną od jutra

Mamy dobre wieści, bo od jutra ceny gazu spadają, a ceny paliw też się zmieniają.

Cena 4,5-kilogramowej butli gazowej spadnie z 18,11 USD do 17,34 USD, czyli o 77 centów, natomiast cena 12-kilogramowej butli gazowej spadnie z 48,30 USD do 46,24 USD, czyli o 2,06 USD.

Cena paliwa bezołowiowego spadnie z 2,75 USD do 2,74 USD za litr, cena gotowej mieszanki spadnie z 2,35 USD do 2,34 USD za litr, cena nafty pozostanie na niezmienionym poziomie 1,82 USD za litr, a cena oleju napędowego wzrośnie z 2,31 USD do 2,34 dolara za litr, co oznacza wzrost o 3 centy.

Fidżijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów twierdzi, że informacje o wariancie Omicron spowodowały gwałtowny spadek cen ropy w związku z obawami, że dalsze ograniczenia ruchu i blokady mogą osłabić popyt na ropę.

Mówi, że te globalne czynniki ekonomiczne w listopadzie 2021 r. przyczyniły się do zmiany krajowych cen produktów rafinacji ropy naftowej.

FCC twierdzi, że głównymi przyczynami zmian cen wszystkich produktów LPG w styczniu 2022 roku na rynku Fidżi są pozytywne zmiany ceny kontraktu butanowego (CP) oraz niekorzystne zmiany stawki frachtu międzynarodowego.

Dodaje, że na Fidżi bezpośrednio wpływają ceny na światowym rynku olejów rafinowanych i LPG.

READ  Rosnące koszty importu i wysyłki wywierają presję na koszty budowy

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top