Chennai Football Club podpisał roczny kontrakt z polskim pomocnikiem Arielem Borisiukiem

Borisyuk dołączy do Chennaiyin po spędzeniu dwóch lat z polską Jagiellonią Białystok.

W latach 2011-12 Borisiuk rozegrał 12 meczów w Bundeslidze z FC Kaiserslautern. Zdjęcie: Chennaiyin FC. media

Ćennaj: Mistrz indyjskiej Premier League Chennaiyin FC ogłosił dziś, we wtorek, podpisanie kontraktu z byłym pomocnikiem niemieckiej Bundesligi Arielem Borysukiem na rok przed kolejnym sezonem.

W komunikacie prasowym podano, że Borisiuk, który w swojej 14-letniej karierze zawodowej zaliczył 350 występów w klubach, dołączy do CFC po dwóch latach spędzonych w polskiej Jagiellonii Białystok.

W latach 2011-12 brał udział w 12 meczach Bundesligi z FC Kaiserslautern.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do klubu. Granie poza Europą jest dla mnie nowym doświadczeniem i nie mogę się tego doczekać. Obiecuję, że zrobię co w mojej mocy, abyśmy mogli wspólnie spędzić wspaniałe chwile „- polski piłkarz powiedział.

Przybycie Borisyuka doda cennego doświadczenia i dodatkowej głębi pomocnikowi CFC wraz z Rafaelem Crivelaro, który już przedłużył swój pobyt w klubie w tym sezonie.

„Nie ma wiele do powiedzenia o Arielu. Pracował na tak wysokim poziomie przez całą swoją karierę. Jest świetnym transferem” – powiedział dyrektor techniczny CFC Bozidar Pandowicz.

Borysiuk rozpoczął karierę zawodową w drużynie rezerwowej Legii Warszawa w latach 2007-08. Mając 16 lat i 265 dni stał się najmłodszym strzelcem klubu, strzelając gola przeciwko Odrze Wodzisław Śląski w swoim piątym meczu ligowym. Uczestniczył także w siedmiu meczach w klubowej Lidze Europejskiej w latach 2011-12.

Borysiuk brał również udział w pięciu zwycięskich kampaniach Pucharu Polski – czterech z Legią Warszawa i jednym z Lechią Gdańsk.

Reprezentował Polskę na poziomie juniorskim, od U-17 do U-21, zanim zadebiutował w seniorskiej drużynie w 2010 roku. Do tej pory zaliczył 12 występów w reprezentacji Polski.

Współwłaścicielka CFC, Vita Dani, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy przywieźć kogoś tak doświadczonego i podróżnika jak Ariel. To dla nas naprawdę pozytywny podpis i zobaczenie nas w tym sezonie”.

READ  Piłka nożna kobiet aktywuje Anglię we własnej lidze

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *