Chennai Super Kings prowadzone przez Stephena Fleminga wygrały finał indyjskiej Premier League

Stephen Fleming zdobył prawa do przechwalania się Brendonem McCollumem po wygraniu Chennai Super Kings w finale IPL.

ARJUN SINGH / Sportzpics dla IPL

Chennai Super Kings pod wodzą Stephena Fleminga zdobyli swój czwarty tytuł w indyjskiej Premier League, pokonując w finale byłego kolegę z drużyny Brendona McColluma, mistrza Calcutta Knight Riders, 27 asyst.

Chennai, który grał w dziewiątym finale IPL, odniósł oszałamiające zwycięstwo 192-3 po tym, jak został pobity przez kapitana Kalkuty Ewena Morgana.

A Kalkuta, który gonił za 199 w finale z Chennai w 2012 roku, upadł do 125-8, zanim Shivam Mavi (20) i Black Cap Loki Ferguson (17 nie odpadł) ściągnęli ich do 165-9.

Postawił otwierających Shubmana Gilla (51) i Venkatesha Iyera (50) na solidnym podium z 91 przejazdów, a następnie Kalkuta całkowicie zgubiła drogę, tracąc osiem bramek tylko 34 razy w dramatycznym wypadku.

Szybki bowler Chardol Thakur, który zastąpił Aksara Patela w składzie Indii na 20. Puchar Świata, awansował o 3-38, podczas gdy Josh Hazlewood (2-29) i Ravindra Jadeja (2-37) byli powyżej średniej Kalkuty.

Wszyscy czterej pierwszorzędni odbijający znaleźli się wśród biegaczy, prowadzony przez Fave du Plessis 86 z 59 piłek. Ale RPA miał szczęście w Escape 2, kiedy Dinesh Karthik pomylił się z powodu oszołomienia przepisów.

Ferguson (0-56) miał dzień wolny i drugą największą liczbę przejazdów oddał melonik w finale IPL.

Trzy występy Moina Ali (37 nie odpadł), najlepszego strzelca turnieju Ruturaja Gaikwada (32 lata) i Robina Uthappy (31) pomogły Chennaiowi w osiągnięciu ogromnego wyniku.

Obie drużyny są trenowane przez byłych kapitanów Black Caps Fleminga i McCulluma.

READ  Standardowy sezon kończy się finałem drużyny piłkarskiej Fleming Island Flag