Chiefs kontynuują niepokonany start do 2023 roku, odnosząc ogromne zwycięstwo nad Rebeliantami

Melbourne strzelił cztery próby przeciwko niepokonanemu liderowi Super Rugby Pacific, ale Chiefs podniósł się po słabym początku i odnotował zwycięstwo 44-25 w Hamilton.

Szef zdobył sześć własnych prób i zapewnił sobie czwarte z rzędu zwycięstwo punktowe, gdy Rebelianci spadli na 1-3.

Melbourne zdobyło pierwsze osiem punktów w konkursie, ale straciło kolejne 27.

Zdobyli ostatnią szansę w pierwszej połowie i wyrównali do 27:15 do przerwy, ale gospodarze dwukrotnie dośrodkowali w ciągu pierwszych pięciu minut po wznowieniu gry i ponownie odjechali.

Melbourne stracił środek, a Wallabies asystowali Reece’owi Hodge’owi w kontuzji na początku meczu.

Awans Cartera Gordona na piątym miejscu uwydatnił dobry start Rebeliantów po tym, jak Hodge zdobył pierwsze punkty w meczu z rzutu karnego.

Dobrze wymierzone podanie Gordona minęło Hodge’a i pokonało dwóch graczy, po czym został ściągnięty tuż za linią.

Melbourne poddało się recyklingowi i długie podanie Gordona znalazło kapitana skrzydłowego Brada Wilkina, który posłał prostytutkę Alexa Maffei w róg.

Chiefs weszli na szachownicę po rzucie karnym przeciwko ósmemu w rankingu Brynowi Gatlandowi, a Gordon był bliski dodania kolejnej próby po świetnym solowym biegu, zanim został pokonany blisko linii bramkowej przez obrońcę Shauna Stephensona.

Gospodarze lepiej utrzymywali się przy piłce w drugiej części pierwszej połowy i otworzyli obronę Rebeliantów, zdobywając trzy przyłożenia.

Imuni Narawa pobiegł prawą stroną ze środka środka Ramika Buihebi, odwzajemnił pierwszą przysługę dobrą główką, którą skrzydłowy zebrał i zdołał pozostać w polu gry, zanim dotknął piłki.

Wściekły szef dodał kolejną próbę, gdy Stephenson przeszedł kopnięcie, przebił piłkę i wygrał pościg.

Melbourne uzyskał bardzo potrzebny wynik tuż przed przerwą, kiedy pomocnik Stacey Ealy wyprzedził go po dobrej pracy Gordona i skrzydłowego Lachiego Andersona.

READ  Ryan wraca do swoich korzeni w rugby na „specjalny” tydzień treningów

Wszelkie nadzieje na odrodzenie Rebeliantów zostały rozwiane, gdy Tyrone Thompson przeciął mniej niż dwie minuty w drugiej połowie, a Stevenson rzucił się na luźną piłkę, zdobywając drugiego gola trzy minuty później.

Melbourne nadal go ukończył, a Nick Jost zdobył swoją trzecią próbę, a Gordon ponownie zaangażował się w posiłki.

Chiefs ponownie odpowiedzieli skrzydłowym Itenem Nani-Setoro, który szybko przerzucił piłkę z jednej strony na drugą po podaniu jej w strefę Rebeliantów.

Wilkin został zawieszony na linii, a Rebelianci stworzyli sobie inne okazje, ale słabe prowadzenie i wybory utrudniały im grę, dopóki nie pojawił się rezerwowy David Feliway.

44- Błogość [Shaun Stevenson 2, Rameka Poihipi, Emoni Narawa, Tyrone Thompson, Etene Nanai-Seturo tries; Bryn Gatland 2 pen, 3 con]

Buntownik 25 [Alex Mafi, Stacey Ili, Nick Jooste, David Feliuai tries; Reece Hodge 1 pen, Carter Gordon 1 con]

HT: 27-15