Chiefs wykazują klasę i opanowanie, by zniszczyć marzenie Force o play-offach

Jeden ze słabych szefów zniweczył marzenia Western Force o ich pierwszych finałach Pacific Super Rugby podczas porażki 43-19 w grze typu „wszystko albo zginiesz” na HBF Park.

Chiefs odpoczęli pod wieloma gwiazdami przed meczem zeszłej nocy z 11-zmianową drużyną, która pokonała Brumbies w poprzedniej rundzie i zapewniła sobie prowadzenie.

Ale ich głębia i klasa błyszczały, gdy zakończyli niepokonaną passę Force od sześciu meczów u siebie.

Byli dobrze wyszkoleni, mieli moc w parku i zastraszali moc, skutecznie wygrywając czterema próbami w pierwszej połowie.

Po przerwie dołożyli jeszcze dwóch z siłą przekraczającą trzykrotnie.

Los Force był w ich rękach po tym, jak wcześniejsze wyniki otworzyły drzwi do miejsca w play-off, ale trener Simon Crone nie powstrzymał się przed dokonaniem dwóch późnych zmian.

Brazylijski zawodnik Wilton Rebolo – który grał w klubie rugby z Perth – został sprowadzony do swojego debiutu w Super League, zastępując reprezentanta Argentyny Santiago Medrano, podczas gdy skrzydłowy Tony Polo wszedł z ławki, by zastąpić Zacka Kiberge.

Moc potrzebowała szybkiego startu, ale ich gra w kopanie dała bossowi wiele możliwości kontrataku.

Chiefs prowadzili mocno przez park i nadal napinali linię energetyczną, ponieważ gospodarze nie trafiali w wiele wślizgów.

Moc walczyła o przełamanie defensywnej przewagi Chiefs i zdominowała pierwsze strzały.

Crone powiedział, że „zrezygnowali” ze swoich prób w pierwszej połowie i po przerwie pozwolili Chiefs zdominować pierwszy kontakt i szybko przekroczyć linię zysku.

„Tylko trochę wahania lub wytrwałości w kluczowych momentach” – powiedziała Crone.

„Musimy umieć sobie z tym poradzić.

„Dwóch naszych głównych kumpli bardzo łatwo posprzątało.

„Głównym problemem była dominacja połączenia.

„Nie wykonaliśmy zadania”.

Krohn powiedział, że 14 graczy w kadrze meczowej było nowych w tym sezonie.

„To dobrze wróży nam, jeśli chodzi o wyciąganie wniosków z tych doświadczeń, zrozumienie, co to znaczy być w ważnych momentach w wielkich meczach” – powiedział.

READ  Wydarzenie bojowe „Rough N Rowdy” powraca do Wheeling | Wiadomości, sport, praca

„Będą lepsze do gier. Musimy tylko urosnąć i dodać trochę głębi”.

Trener Chiefs, Clayton McMillan, powiedział, że „dobrze udokumentowano”, że punkty w zawodach nie znaczą wiele.

„Ważne było, aby wejść w następny tydzień z rozmachem” – powiedział.

„Rezultat był bardzo zadowalający”.

Szef drugiej linii, Laglan McCuannell, otworzył wynik w ciągu ośmiu minut, Ramika Bohebi wykorzystał go, zanim obrońca Sean Stephenson przerwał obronę, a Boehebi rzucił rzut rożny do Antona Leinerta-Browna, aby dodać drugiego.

Wkrótce potem Liam Coombes-Flying złapał podanie Hamisha Stewarta do domu z 60 metrów.

Wreszcie, Moc miała długą passę Chiefs i Carlo Tizzano wyblakł. Max Bury dodał dodatki.

Ich radość była krótkotrwała, gdy Samipeni Finau przeszedł przez słabą obronę w czwartej próbie Chiefs, nawrócił się i zakończył pierwszą połowę rzutem karnym Poihipi.

Po przerwie Te Toirua Tahoriorangi szybko dodał więcej bólu piątą bramką Chiefs.

Rezerwowy skrzydłowy Tim Anstey wygrał wyścig, zdobywając punkty, aby dać drużynie nadzieję, ale Chiefs byli bezlitośni, a Beta Jos Sowakula przeszedł przez scrum.

Następnie Bure przypieczętował świetną grę wspaniałymi umiejętnościami indywidualnymi, kopiąc do przodu i jakimś cudem utrzymując piłkę, zanim wygrał pościg.